Ayvalık 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Paket Tur

 Ayvalık 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Paket Tur 

3 Gece Ayvalık Konaklama, Yemekli Ayvalık Şehir Turu ve Günübirlik Yemekli Tekne Turu Dahil

Tur Programı

1. Gün: Hoşgeldiniz

Adamıza hoşgeldiniz.

14:00'da chek-in işelmlerimiz ardından serbest zaman.

2. Gün: Tekne Turu

Otelde alınan kahvaltımız ardından saat 11:00 - 11:30 arası Ayvalık' ın eşsiz koylarını görmek teknemizle hareket ediyoruz. 12 ada bölgesinde bulunan koyları görerek denizin üzerinde yolculuğumuza devam ediyoruz. Rüzgârın durumuna göre kaptanımız İLYOSTA, AKVARYUM, MADEN ADASI, PINAR ADASI ve KARAADA koylarında uğrayacağımız yerleri belirliyor. Gün boyu canlı müzik, animasyon, eğlence ile birlikte 1’ er saat yüzme molası veriyoruz.
İlk yüzme molamızdan sonra öğle yemeğinde çipura  balık, salata, makarna, ekmek ve meyveden (mevsim meyvesi) oluşan yemeğimizi yiyoruz. Akşamüzeri son adamız olan Cunda Adası'na geliyoruz. Burada 1 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Cunda çarşıda alışveriş yapabilir, meşhur taş kahvede kahve içebilir, ada lokmasının tadına bakabilir veya Cunda sokaklarında geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilirsiniz.
Cunda’da ki keyifli ziyaretimizin sonunda teknemize binip rotamızı Ayvalık' a çeviriyoruz. Rüzgâra karşı duran yel değirmenlerini arkamızda bırakıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 18:30 – 19:00 arasında Ayvalık merkeze yanaşmış oluyoruz.

3. Gün: Serbest Zaman

Deniz, kum güneş için serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz Sarımsaklı'nın en güzel Beach tercih edebilirler (ekstra)

4. Gün: Ayvalık Keşif Turu

Otelde alınacak kahvaltı ve Chek-out işlemlerimizden sonra aracımıza binip Ayvalık'merkez'e gidiyoruz. Ayvalık meydanda aracımızdan inip, Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyerek yunanca ‘kutsal’ anlamına gelen Ayazma’yı görüyoruz. Sonra Şeytan’ın Kahvesinde koruk suyunun tadına bakıp biraz dinleniyoruz.

Molamız bittikten sonra eski Rum evleri, kilise kalıntıları ile Ayvalık Sokaklarında gezimize devam ediyoruz. Ayvalık’ın neo klasik mimarisinin cazibesine kapılarak her evin kapısında fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Bizden söylemesi. Çınarlı Camii (eski kilise), Saatli Camii, Taksiyarhis Kilisesi gibi mimari yerleri görerek turumuza devam ediyoruz.

Ayvalık Çarşı’da 1 saat serbest zaman veriyoruz. Birbirinden güzel sanat atölyeleri ve antikacılarda kendinizi kaybetmeyin.

Sefa caddesi ve Çamlık’tan geçerek eski adı Yeniçarohori olan Küçükköy’e giderken yol üzerinden Ayvalık Paşalimanı ve koyları görüyoruz. Ayvalık’ta bir sanat köyü olan Küçükköy’e ulaştığımızda yöresel balkan yemeklerinin tadımı için yemek molası veriyoruz. Molamızdan sonra Küçükköy Kent Müzesi ve cazibeli sokaklarını gördükten sonra kuzey egenin en büyük plajı olan Sarımsaklı plajı civarında 1 saat serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamandan sonra rehberimizin belirlediği yerde buluşup Şeytan Sofrası’na doğru yola çıkıyoruz.

Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli manzarasına karşı kahvemizi yudumlayıp muhteşem manzarayla biraz baş başa bırakıyoruz. Cennetten kovulan Şeytan’ın yeryüzüne bastığı ilk ayak izi olan eşsiz manzarada fotoğraf çekimleri ardından Cunda’ya hareket ediyoruz.

Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek eski adı Alibey Adası olan şuanda Cunda Adasına geliyoruz.

Cunda Taksiyarhis şuanda Koç ailesi tarafından restore edilen Rahmi M. Koç Müzesinde rehberimizin anlatımlarının ardından Aşıklar tepesine çıkıyoruz. Tarihi Şapel ve Yel Değirmeninden tüm Moshinos Adalarını görme imkânı buluyoruz. Muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan otelinize dönüşe geçiyoruz.

Bir sonra ki TARYA TUR organizasyonunda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklama
 • Otellerde Sabah Açık Büfe Kahvaltı
 • Ayvalık Keşif Turu Öğlen Yemeği
 • Tekne Turu Öğlen Yemeği
 • Odaya Meyve Sepeti
 • Rehberlik Hizmeti
 • Tarya Tur Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Akşam Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Ayvalık 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Paket Tur Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
  İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.