Batı Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 BATI KARADENİZ TURU 

 1 GECE – 2 GÜN 
 Amasra – Safranbolu – Gölcük – Abant – Sapanca Gölü 

 Safranbolu Park Hote 'de Sabah Kahvaltısı - Akşam Yemeği Konaklama 

Tur Programı

1. Gün: 13 MART CUMA: HAREKET

Batı Karadeniz Tur’umuz için Ayvalık’tan akşam saat 22.00’da hareket ediyoruz. Susurluk’da vereceğimiz molamızın ardından Bolu yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Amasra’ya (735 km) geliyoruz


2. Gün: 14 MART CUMARTESİ: AMASRA- SAFRANBOLU

Batı Karadeniz'in şirin bir ilçesi olan ve eski çağlarda uyuyan bir prensese benzetilen Amasra’ya yaklaşırken çarpıcı bir manzara ile karşılaşıyoruz. İlginç bir coğrafya ya sahip ve Karadeniz'in birçok sahil kentine parmak ısırtan bir güzellik karşılıyor bizleri.

Fatih Sultan Mehmet'in "Bakacak Tepesi’nden ovaya doğru şöyle bir bakıp "Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola" dediği Amasra da rehberimiz eşliğinde 3000 yıllık tarihi, zanaatkârların toplandığı Çekiciler Çarşısı’nda ahşap oymacılığı sanatı hakkında bilgilerimizi alarak bu doğa harikası Ülkemizin Cennet köşesini geziyor ve tanıyoruz.

Amasra gezimizin ardından ise yolumuza devam edip, Kanyonlarıyla ünlü Safranbolu’nun en güzel kanyonlarından biri olan Tokatlı Kanyonu üzerine kurulmuş Cam Teras' a (88,8 km) doğru gidiyoruz.

Cam Teras yerden yaklaşık 70 metre yükseğe kurulan ve inanılmaz doğal güzelliği havadan seyretmek isteyenlere için Cam’dan yapılmış bu terasta harika kareler yakalıyoruz.

Buradaki huzur verici molamızın ardından Safranbolu’ya (5,6 km) hareket ediyoruz. Karabük ilinin turistik bir ilçesi olan Safranbolu’daki evlerin klasik Osmanlı kent mimarisini yansıttığını ve tarihi hakkında bilgilerimizi rehberimizden alarak Hıdırlık Tepesi, Cincihan, Eski Kaymakamlık Konağı kültür turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Buradaki gezimizin ardından ise Safranbolu da konaklamamızı gerçekleştireceğimiz
Otelimize girişimizi yapıp akşam yemeği için hazırlanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzerinde uygun bir tesiste serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Öğle Yemeği: Amasra’ya has lezzetlerden serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Park Hotelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama:Park Hotel - Safranbolu


3. Gün: 15 MART PAZAR: GÖLCÜK – ABANT – SAPANCA GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız leziz kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Aladağların eteğinde bulunan göllerden birisi olan Gölcük' e (158 km) gidiyoruz.

Yine burada bir mola verip sonrasında yol güzergahımız üzerinde bulunan ve Bolu’ya 34km mesafedeki Abant Gölü’ne (47,6 km) gidiyoruz.

Çam ve köknar ağaçlarının fazla olduğu bir Tabiat Parkı içindeki Abant Gölü yaklaşık 1350 metre yükseklikte, 125 hektar alan üzerinde bulanan bir heyelan set gölüdür. Göl kenarındaki tesislerde çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında Göl çevresinde serbest olarak yürüyüş yapıyor ve fotoğraf çekiyoruz.

Buradaki molamızın ardından ise başka bir doğa güzelliğe Sapanca Göl’üne (145 km) gidiyoruz.

Doğası ile huzur verici dinginliğine sahip, içinde derbent turna, sazan ve alabalığın bol olduğu Sapanca Göl’ünün etrafındaki restoranlarda öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından yine Bursa, Balıkesir yol güzergahı üzerinden Ayvalık’ a (418 km) hareket ediyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Park Hotel – Safranbolu’da Konaklama
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Turlar
 • Gidiş – Dönüş Ulaşım Bedeli
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Taryatur Group Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Otelde Minibar, Özel Harcamalar
 • Mola ve Alışveriş Yerlerindeki Özel Harcamalar
 • Yolda Giderken ve Dönerken Alınacak Yemekler
 • Türk Gecesi
 • Müze -  Ören Giriş Ücretleri
 • 65 Yaş üstü Zorunlu Seyahat Sigortası Prim Farkı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Batı Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.