Batum Turu 2 Gece 3 Gün - Sunexpress İle İzmir Çıkışlı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Batum Turu 2 Gece Sunexpress İle İzmir Çıkışlı 

 4* ve 5* Otellerde Oda Kahvaltı 2 Gece 3 Gün Konaklama 

1. Gün Trabzon, Rize, Batumi | 2. Gün Batumi | 3. Gün Batumi, Hopa, Rize, Trabzon

Tur Programı

1. Gün: Trabzon, Rize, Batumi

Sabah Trabzon havalimanında transfer aracımızla buluştuktan sonra Gürcistan’a hareket ediyoruz. Yapacağımız yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden faydalanırken dileyen misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde Batum’un görkemli meydanlarını gezmeye çıkabilirler.

Piazza Meydanı görenlere Venedik St. Sebastian meydanını hatırlatır özellikler taşırken içerisinde yer alan cafe-pub ve hediyelik eşyacılarda alış veriş yapıp yorgunluğumuzu atma imkanı buluyoruz. Piazza  Meydanı sonrasında Yunan Mitolojisinde Altın Postun Aranışı hikâyesinde konu edilmiş olan Medea Heykelini ve etrafında yer alan tarihi binaları ile Avrupa Meydanını görmekten çok keyif alacaksınız. Birbirinden güzel fotoğraflar çekme fırsatı bulup hikayelerini dinledikten sonra Tiyatro ve Opera binasının bulunduğu ve orjinali İtalya’nın Bologna şehrinde yer alan Poseidon çeşmesini görebileceğimiz Tiyatro Meydanına geçiyoruz. Tiyatro Meydanından sonra Sahil kısmında yer alan ve Gürcülerin en meşhur Aşk hikayelerinden birisini anlatan Ali İle Nino heykelini görmek için kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ali ve Nino heykeli sonrasında Otelimize geri dönüyoruz.

2. Gün: Batumi

Sabah kahvaltımızın ardından erken saatte olmamak kaydıyla dileyen misafirlerimizle Batum Botanik Park’a hareket ediyoruz. Botanik Park 1948 yılında Joseph Stalin’in ilaç temininde kullanılmak amacıyla diktirdiği, Japonya’dan Kuzey Amerikaya, Uzak Asya’dan Avustralya’ya kadar dünyanın birçok bölgesinden temin edilmiş ağaç türlerini içerisinde barındırır ve Dünyada el ile dikilmiş en büyük ikinci Botanik Park olma özelliği taşır. Botanik Park’a giriş ( EKSTRA) yaptıktan sonra içerisinde yapacağımız kısa bir orman içi yürüyüş, kuş sesleri eşliğinde büyük şehirlerin stresinden tamamen uzaklaşma imkanı sunacak sizlere.

Daha sonrasında Makhuntseti Şelalesine ulaşacağız. Tamamen doğayla iç içe olacağımız bu gezimizde su sesinin yaratacağı dinginlik hissine bayılacaksınız. Makhuntseti Şelalesi sonrası Gürcistan’ın dünyaca ünlü şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Adjara Wine House’a geçiyoruz. Dünya üzerinde bulunan 31 iklim çeşidinden 29una ev sahipliği yapan Gürcistan’da birbirinden farklı üzüm türleri yetişmektedir ve her birinden elde edilen Şarap çeşitleri farklı tat ve lezzetlerde misafirlerin (EKSTRA) tadımına sunulur. Ücreti mukabilinde tadım imkanı sunulan Adjara Wine House’da tadım yapan misafirlerimiz, diledikleri şaraplardan alma imkanı da bulacaklardır. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz (EKSTRA)  Kafkas Dans gösterileri eşliğinde Akşam yemeği almak ve Gürcü lezzetlerini tatmak için Rehberimizin organize edeceği bir restorana gidebilirler. 

3. Gün: Batumi, Hopa, Rize, Trabzon

Sabah kahvaltımızın ardından Batum şehir merkezinde Alışveriş yapabilmek için serbest zamanımız oluyor, serbest zamanımız sonrasında Batum şehrini tepeden kuşbakışı görmemizi sağlayacak olan (EKSTRA) Batum Teleferiğine geçiyoruz. Bir baştan bir başa bütün şehri ayaklarımızın altında göreceğimiz Teleferik yolculuğundan hem heyecan hem de keyif duyacaksınız. Teleferik gezimizin ardından uçak saatimize bağlı olmak kaydı ile Trabzon havalimanına ulaşmak için Rehberimizin belirleyeceği saatte Batum’dan Türkiye’ye hareket ediyoruz. Sınır Kapısı işlemlerimizi tamamladıktan sonra Free Shop alışverişi yapma imkanıda bulduktan sonra Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
 • Otellerde 2 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
 • Çevre Gezileri
 • Otobüs içi İkramları
 • Taryatur Güvencesi
 • Batum Turu
 • Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı (08:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Batum Turu 2 Gece 3 Gün - Sunexpress İle İzmir Çıkışlı Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.