Günübirlik Çanakkale Şehitlikler Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu 

Tur Programı

Çanakkale Şehitlikler Turu

Sabah 07.00’da buluşuyor, Çanakkale’ye doğru güzergah üzerindeki misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Çanakkale’den rehberimiz ile birlikte feribota binerek Kilitbahir’e geçiyoruz.

Muharebe alanları, savaş mezarları, anıtlar ve savaşla ilgili kalıntılardan oluşan 33.000 hektarlık alanda tarih içinde adım adım yürüyoruz. Namazgah Tabyalarının önünden Edremit’e bağlı Havran köyünde yaşayan ve sırtında 275 kilogram ağırlığındaki top mermilerini sırtlayıp düşman gemilerini batırarak Çanakkale Zaferi’nin kaderini etkileyen Seyit Onbaşı’nın Anıtı’na gidiyoruz. Ardından gerçek şehitliklerin bulunduğu savaş zamanında sargı yeri olarak kullanılan Şahindere Şehitliği’ni ve temsili şehitliklerin bulunduğu Şehitler Abidesi ile Seddül Bahir’i görüyoruz. Çanakkale’nin güney cephesinde yaptığımız tarih ve kültür dolu gezinti sonrası öğle yemeği molası veriyoruz.

Yemek sonrası Kuzey Cephesine doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak hala sancağı bulunamayan 57. Alay Şehitliğini rehberimizden dinliyoruz. Hemen ardından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün saatine kurşun isabet ettiği Conkbayırı’na gidiyoruz. Milli Park içerisinde 250.000’I aşan Türk Şehidin ve yine 250.000’i aşan Avustralya, Yeni Zelenda, İngiliz ve Fransız askerlerin savaş mezarları, ve anıtlarıyla beraber batık gemiler, toplar, siperler, kaleler, burçlar ve savaşla ilgili birçok kalıntının bulunduğu ulu topraklarda çıktığımız tarihi yolculuğu tamamlıyor ve geri dönüş yolculuğu için 17.30 feribotuna biniyoruz.

Günbatımıyla birlikte bir başka Tarya Tur organizasyonunda buluşabilmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Transfer
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmeti
 • Tarya Tur Otobüs İçi İkramları
 • Gezi Hizmet Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğünlerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • ​​​​Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle yabancı uyruklu misafirlere müze kart verilmez.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Günübirlik Çanakkale Şehitlikler Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.