Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU 

 04 MAYIS AYVALIK ÇIKIŞLI - GÜNÜBİRLİK 

Tur Programı

1. Gün: 04 MAYIS PAZARTESİ

Ayvalık’tan,  akşam saat 23.30’da hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Lapseki’ye (199 km) ulaşıyoruz. Lapseki’den feribotla Gelibolu’ya geçiyoruz. (feribot 1 saat)  Sabah saatlerinde uygun bir tesiste kahvaltı molamızı veriyoruz.


2. Gün: 05 MAYIS SALI

Edirne Kakava Şenlikleri Turu’muza verdiğimiz kahvaltı molamız sonrasında dünyanın en uzun birinci taş köprüsü olan II.Murat tarafından yaptırılan Uzunköprü’den (123 km) ilerleyerek yıllar boyu Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 18.yüzyılda ise Avrupa’nın en büyük yedi şehrinden biri olan Serhat şehri Edirne’ye (78 km) geliyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğum yeri olan Edirne’nin Karaağaç Kasabasına geçip I.Abdülhamit devrinde yapılan, Filibe, Sofya ve Selanik’ten sonra mimar Kemalettin bey’in tasarladığı 4 tarihi Gar’dan birisi OLAN Karaağaç Tren Gar’ına  (7 km) gidiyoruz. Günümüzde Gar binası Trakya Üniversitesi Rektörlük binası olarak kullanılmaktadır. Daha sonra aynı bahçede yer alan ve Balkan savaşlarının ardından Karaağaç’ın yeniden Türk topraklarına kazandırılmasını temsil eden Lozan Anıt’ı ve Lozan Müze’sini geziyoruz.

Karaağaç gezimizin ardından Meriç nehri kıyısını takip ederek Meriç Köprüsü (3 km) şaheserini ziyaret ederek Edirne şehir Merkezi’ne devam ediyoruz ve ilk durak olarak Edirne ile özdeşleşerek bu kentin simgesi haline gelen Mimar Sinan’ın 80 yaşında inşa ettiği ve ‘ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii oluyor.(2 km)

Osmanlı – Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin başyapıtlarından birisi olarak kabul edilen yapıyı rehberimiz eşliğinde ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi Edirne’nin meşhur Ciğeri ile taçlandırmak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardında ise Bedesten Çarşısı’na geçiyoruz. Burada da yine Edirne’ye özgü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından mimari üslup olarak Osmanlı’da başka hiçbir Cami’de bulunmayan özellikleri ile ön plana çıkan Üç Şerefeli Camii’yi de gezip aracımıza geçerek turumuza Sarayiçi ‘ne hareketle devam ediyoruz.  (2,5 km)

Kırkpınar Meydanı, Sarayiçi’nde Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Kakava Ateşi’nin başında yerimizi alıyoruz. En anlaşılır tanımıyla Hıdırellez Kutlamalarının Roman kültüründeki yansıması olarak Kakava Şenlikleri oluşmuştur. Ateş üstünden atlama, su kenarlarında piknik yapma, müzik, dans bu şenliklerde gerçekleşen eğlencelerdir. Ayrıca Edirne Valisi ve Belediye Başkanı tarafından desteklenen uluslararası bir festival olmuştur.

Şenlikler sonrasında Ayvalık’a dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. (400 km)

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize
Katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
 

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş – Dönüş Ulaşım Bedeli
 • Feribot Geçiş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Taryatur Group Kalıte ve Güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemekler
 • Müze – Ören Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Gezi süresi Günübirliktir
  • Turumuz; Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
  • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Taryatur Group misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.
  • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Taryatur Group kesinlikle sorumlu değildir.
  • Taryatur Group, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.
  • Profesyonel Kokartlı Tur Rehberlerimiz gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.
  • Konaklamalı turlarımızda; Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  • Tur Esnasında ve Araçta unutulan , Kaybolan eşyalarınızdan Acentemiz sorumlu değildir..
  • Bütün fiyatlara K.D.V dâhildir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.