Günübirlik Midilli Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ TURU 

 Her  Çarşamba ve Cumartesi Günleri 

 GİDİŞ - DÖNÜŞ FERİBOT BİLETLERİ - TÜRKÇE REHBER EŞLİĞİNDE OTOBÜS İLE ADA TURU 

Tur Programı


Siz değerli misafirlerimizle Ayvalık Gümrük’te sabah saat 08.00 da Taryatur görevlileri buluşacaktır. Görevlilerimiz Sizlere feribot biletlerinizi takdim ederek bineceğiniz feribotunuzu gösterecektir. Ayrıca seyahatiniz boyunca refakatinizde bulunacak olan ve bu gezinizde rehberliğinizi yapacak olan kokartlı Taryatur Rehberi ile de tanıştırılıp ön bilgilerinizi alacaksınız.

Feribotunuz saat 09.00’da hareket edecektir. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan keyifli deniz yolculunuzun ardından saat 10.30’da Midilli Gümrüğüne varışınız gerçekleşecektir.

Günübirlik Midilli turunda, rehberiniz eşliğinde Mytilini’yi geziyor ve tanıyorsunuz. Şehir merkezi ve Eski Osmanlı Çarşı’sını yürüyerek tanıyıp Sapho Meydanı’na geçiliyor burada dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından Türk Hamamı, İlk Osmanlı Bankası Agia Therapontas Kilisesi ve Yeni Camii gezi programınızda yer alacak noktalardır. 

Buradaki tarihi ve mistik gezimizin ardından hiç vakit kaybetmeden Midilli Adası’nın Kuzey’ine doğru Kalloni üzerinden Petra’ya otobüsümüzle hareket ediyoruz.

114 basamaklı, ayinlerin hala yapılıp çanlarının çaldığı Manastır’ı, temiz denizi ve muhteşem manzarası ile bir bütün olan Petra’yı rehberimiz ile gezip tanıyoruz.

Petra gezimizin ardından adanın tam kuzeyinde olan Molivos’a geçiyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimiz ile beraber geziyor ve bilgilerimizi alıp iyice hissederek tanıyoruz.

Molivos’u iyice tanıyıp içimize sindirdikten sonra Ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü olan Skamnia dan geçip  Süt ve Süt Ürünleri ile de meşhur olmuş Mandamados’ a geliyoruz. Ayrıca burada bulunan ve sadece Ortodoks alemi için olmayıp tüm mezheplerdeki insanlar için mucizeler yaratmış Başmelek Taksiarhis Manastır’ı ve Kilise’sini ziyaret ediyor, tanıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada dua edebilir ve dilek tutabilirler. Buradan ayrılmadan önce avlusunda bulunan kafeteryasında buraya özgü Ballı yoğurt ve Lokma tatlısı için mola veriyoruz.

Molamızı ardından ise yine tarihte yolculuğumuza devam edip Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’a geçiyoruz. Burada seyahatimizi unutulmaz kılacak olan fotoğraflarımız için bu tarihi mekanda fotoğraf çekme molası veriyoruz.

Ölümsüzleştireceğimiz karelerimizi çektikten son Thermi üzerinden Midilli Adası’nın Merkezine gidiyoruz. Saat 18.00’da hareket edecek feribotumuza kadar yine rehberimizin belirleyeceği saate kadar Siz değerli misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Yine 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Deniz Hudut Kapısı (Gümrük) nda oluyoruz.

Bir sonraki Taryatur Group  organizasyonunda görüsmek üzere Siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz…

 

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş – Dönüş Feribot Bileti
 • Otobüs ile Programda Belirtilen Turlar
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Taryatur Group Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği
 • Müze, Ören Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Schengen Vizesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Günübirlik Midilli Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.
  • Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamaz.
  • İlk kez yurt dışı seyahate çıkıyorsanız seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vb. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize ilişkin bağlantı numaralarınızı valizinizde bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
  • Yolcumuzun sigortası olsa bile, TURSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
  • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir.
  • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, aksayabilecek feribot seferlerinden acentemiz sorumlu değildir.
  • Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
  • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
  • Tura çıkmadan önce veya gezi sırasında meydana gelebilecek iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, sıkıyönetim gibi olaylardan, tabii afetlerden, grevlerden, teknik olaylardan, taşıyıcı şirketlerin yapabilecekleri iptallerden, gecikmelerden ve devletler arası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden dolayı Taryatur Group sorumlu değildir.
  • Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekanlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan Taryatur Group sorumlu değildir.
  • Bayram ve özel günlerdeki aşırı yoğunluktan dolayı, kapıda vize alacak olan misafirlerimizin kalabalıktan dolayı bekleyebileceklerini hatırlatmak isteriz.

  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri

  Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması zorunludur.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında sorumluluk misafirlerimize aittir.

  Yunanistan Yeşil Pasaport sahibi olanlara vize uygulamamaktadır.

  Pasaportunda KKTC damgası olanlara Yunanistan vize vermemektedir.

  Tarya Turizm Seyahat Acentesi yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tarya Turizm Seyahat Acentesinin hiç bir sorumluluğu yoktur. Tarya Turizm Seyahat Acentesi sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.

  Şahsi vize başvurularında Tarya Turizm Seyahat Acentesi 'nin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tarya Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.