Günübirlik Tire-Ödemiş-Birgi-Bozdağ Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Günübirlik Tire - Ödemiş - Birgi - Bozdağ Turu 

Tur Programı

Tire-Ödemiş-Birgi-Bozdağ Turu

Sabah saat 06:00‘da hareket ediyoruz. Şakran’da vereceğimiz mola ardından Türkiye’nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz. İlçede hemen her ev urgan imalathanesidir ve insanlar geçimini bu yaptıkları urganları satarak sağlarlar. Tire Kent Müzesi gezisi, sonrasında Ödemiş’ e devam ediyoruz.

Organik ürünleri ve Keçeleri ile ünlü Ödemişi geziyoruz. Öğle yemeği(Ekstra) için serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz yörenin geleneksel köftesinin tadına bakabilir. Ödemiş ve çevresinde bulunan Aydınoğulları Beyliği’nin Selçuklu ve Osmanlı eserlerini görüyoruz. Ardından tarihi yapısıyla adeta bir açık hava müzesi olan Birgi'ye geçiyoruz. Sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan bu şirin Bucak’ ta Hypaiapa antik kent kalıntıları da bulunmaktadır. Aydınoğulları Beyliği’nin merkezlerinden biri olan Birgi’de, 18.yy sonu ve 19.yy başlarında Çakıroğlu Şerif Ali Ağa tarafından yaptırılan bugün müze olarak kullanılan tarihi Çakırağa Konağı'nı görüyoruz. Ardından en son 1964,1965 yıllarında restore edilen İmam-ı Birgi Mehmet Efendi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camiini geziyoruz. Ulu Camii diye de anılan Camii’nin mimarisi ile büyülenmemek mümkün değil. Mihrabı çifte kıvrık dallı, barok tarzı süslemelerle çevrili, firuze ve koyu mor renkli yıldız ve geçmelerle süslü çinilerle kaplıdır.

Bir sonraki durağımız Gölcük'te köy meydanın da ki çay molamızın ardından, Gölcük'ten ayrılıp doğası ile huzur bulacağımız Bozdağ' a geçiyoruz. Bozdağ gezimiz sonrası yolumuzun üzerinde şifalı sularımızı içtikten sonra akşam saatlerinde Edremit’ e varıyoruz. Bir başka Tarya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Transfer
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmeti
 • Tarya Tur Otobüs İçi İkramları
 • Gezi Hizmet Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğünlerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • ​​​​Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle yabancı uyruklu misafirlere müze kart verilmez.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Günübirlik Tire-Ödemiş-Birgi-Bozdağ Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.