İskeçe Karnavalı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İskeçe Karnavalı Turu

Selanik – Kavala – İskeçe

28 ŞUBAT 2020 (2 Gün 1 Gece) Selanik Merkez Olympia Otel

Rio Karnavalı’na benzer görüntüleriyle eşsiz bir eğlence… Neşeli Kalabalıklar Hep Birlikte Eğlenir.. İşte Siz de Bu Eğlenceye İskeçe Karnavalı’nda Dâhil Olacaksınız.

Tur Programı

1. Gün: CUMA: AYVALIK & İPSALA SINIR KAPISI

Ayvalık’dan akşam saat 19.00′ da hareket ediyoruz. Çanakkale – Keşan yolu üzerinden İpsala sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. İpsala sınır kapısındaki gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kipi sınır kapısından Yunanistan’ a giriş yapıyoruz. Yunanistan; Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığının kültürüyle harmanlanmış; tavernaları, eşsiz mezeleri, sirtakisiyle adından söz ettiren bir ülkedir.

Gümülcine üzerinden Kavala’yı geçerek sabah saatlerinde Selanik’ e varıyoruz


2. Gün: CUMARTESİ: SELANİK

Selanik’e vardıktan sonra rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız bulunduğu caddeye ismini vermiş, Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri ‘Aya Dimitros Kilisesi‘. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu eve gidiyoruz. Yunanistan Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin toprağı kabul edilen bu alan, sınırlarımız dâhilinde bulunmasa da her Türk’ün kalbinde özel bir yere sahiptir. Selanik’teki önde gelen ziyaret noktalarından Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği ve zamanında yaşadığı bugün müze olan evin odalarında dolaşıp bilgilendikten sonra öğle yemeği(extra) için serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeği molamızın ardından aşıkların buluşma noktası olan Kamara Köprüsü ve bu meydanda bulunan tarihi Rotonda Camii’si oluyor. Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli’ni görüyor ve tarihin içinde bir yolculuğa çıkıyoruz. Ardından  Büyük İskender’in heykelinin bulunduğu, Aristotelous Meydanı’na geçiyoruz. İzmir’in sahiline benzetilen Selanik sahilinden yürüyerek sembol haline gelen; Beyaz Kule’ye gidiyoruz. Bugün Selanik tarihinin Osmanlıdan günümüze sergilendiği modern bir müze olan Beyaz Kule, Osmanlı Döneminde zindan olarak kullanılmış, şehir Yunanlılara geçince vaftiz etmek amacıyla, geçmişin izlerinin silinmesi adına beyaza boyatılmıştır. Kule bu nedenle Beyaz Kule olarak anılmaktadır. Kültür ve tarih dolu keyifli gezimizin ilk kısmını böylece tamamlıyor ve otelimize geçip dinlendikten sonra leziz yunan mezeleri eşliğinde Yunan eğlencesi için tavernaya (extra) gidiyoruz. Eğlenceden sonra otelimize dönüp dinleniyoruz.


3. Gün: PAZAR: KAVALA & İSKEÇE & DÖNÜŞ

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra bir başka Osmanlı şehri Kavala’ ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Yunanistan’ın en güzel sahil kentlerinden Kavala’ya girerken Kanuni Sultan Süleyman ‘nın yaptırdığı Su Kemeri bizleri karşılıyor. Göreceğimiz yerler arasında Meryem Ana Kilisesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan günümüzde otel olarak kullanılan imaret, Pargalı İbrahim Paşa Camii ve tepede manzarasıyla büyüleyen yerde Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, Kavala Kalesi yer alıyor. Eski şehrin sokakları arasından geçerek şehir turumuzu tamamlıyor ve öğle yemeği (extra) molası veriyoruz. Kavala’ dan meşhur bademli Kavala kurabiyesinden almayı unutmuyoruz.

Son durağımız gezimizi karnavalıyla taçlandıracak olan İskeçe‘ ye yaklaşık 45 dk. lık bir yolculukla varıyoruz. Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri unvanına sahip İskeçe’de otobüsümüzü şehre 3 km uzaklıkta bulunan park yerine bırakıp ücretsiz olan belediye otobüsleri ile şehir meydanına gidip karnaval eğlencelerine katılıyoruz. 

Karnavalın hikâyesi, Meryem Ana’nın oğlu İsa’nın öldürüleceği ile ilgili dedikoduları duymasıyla oğlunu korumak için bütün çocukları rengârenk boyamasına dayanıyor. 10 gün İsa’yı yüzü boyalı şekilde sakladıktan sonra dedikoduların asılsız olduğunu öğreniyor ve şükür orucu tutmaya başlıyor. Günümüzde de geleneksel hale gelen Karnaval’da  müzik ve dans eşliğinde özel şovlarla eğleniyoruz. Rio Karnavalı’nı anımsatan bu coşkulu eğlenceden sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolcuk sonrası İpsala sınır kapısına varıyoruz.  Free shop molasından sonra gümrük kontrollerimizi tamamlayıp Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Eceabat, Çanakkale, Edremit yol güzergahı üzerinden gezimizi tamamlıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehber Tur Güzergah ve Programını, Hava Şartları ve Yol Durumuna göre düzenleme hakkına sahiptir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Olympia Otel 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 2 Gün Boyunca Çevre Gezileri
 • Ulaşım-Rehberlik
 • Araç İçi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti (0-65 Yaşa Kadar Geçerli Ücret)
 • Taryatur Group Kalite Ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tur Boyunca Alınan Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Taverna Eğlencesi
 • 65-80 Yaş Arası Zorunlu Seyahat Sağlık Sigorta Prim Farkı(15€)
 • Şehir Vergisi(2 €), Otellerdeki Ekstra Harcamalar
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  İskeçe Karnavalı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.
  • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup Taryatur Group sorumluluğunda değildir.
  • Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri müşteriden tahsil edilmekte olup Taryatur Group’un sorumluluğunda değildir.
  • Yurtdışı gezilerinde depar tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
  • Yeşil pasaport sahiplerinin Shengen ülkeleri dışında kalan destinasyonlar da , gideceği ülkeden vize almaları zorunludur.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve içeriği diğer std tur paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda müşteri tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Uçuş saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Taryatur Group, Havayolları ile müşterilerımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, saat yada gün değişikliği, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Taryatur Group sorumlu tutulamaz.
  • Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
  • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Taryatur Group sorumlu değildir.
  • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.
  • Kafile ile hareket eden turlarda ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir.

  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri

  Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması zorunludur.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında sorumluluk misafirlerimize aittir.

  Yunanistan Yeşil Pasaport sahibi olanlara vize uygulamamaktadır.

  Pasaportunda KKTC damgası olanlara Yunanistan vize vermemektedir.

  Tarya Turizm Seyahat Acentesi yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tarya Turizm Seyahat Acentesinin hiç bir sorumluluğu yoktur. Tarya Turizm Seyahat Acentesi sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.

  Şahsi vize başvurularında Tarya Turizm Seyahat Acentesi 'nin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tarya Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.