İstanbul Şile Ağva ve Adalar Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 İstanbul Şile Ağva ve Adalar Turu 

 Pegasus ile İzmir Çıkışlı  

 2 Gece 3 Gün Dream Hill Business Deluxe Hotel Konaklama 

Tur Programı

1. Gün:

Günün Gezi Noktaları;
Polonezköy Kültür Evi
Meryem Ana Kilisesi
Şile Seyir Terası
Akçakese Köyü
Ağlayan Kaya
Şile Feneri
Şile Kalesi
Atatürk Evi
Mavi Koy

Konforlu otobüsleri ile yaptığımız yolculuk sonrasında, 1842 de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy'e ulaşıyoruz. Güzeller güzeli bahçeleri, evleri ve doğasıyla bakir bir doğa cenneti olan Polonezköy’de, Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Meryem Ana Kilisesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

Doğayla iç içe geçirdiğimiz bu sürenin ardından Şile’ye hareket ediyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan KayaŞile Feneri, Şile Kalesini fotoğraflıyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. 

Ağva'da ilk olarak Göksu deresi üzerinde bulunan mekanları fotoğraflayacağımız (Ekstra) tekne gezimize başlıyoruz. Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva merkeze geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında önce Mavi Koy daha sonra Akçakese Köyü’ne uğrayıp kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molalarımız sonrasında konaklamak üzere otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün:

Günün Gezi Noktaları
Kuzguncuk , Bebek , Arnavutköy, Küçük Su , Kandilli
Pargalı İbrahim  Paşa Sarayı
Türk İslam Eserleri Müzesi
Süleymaniye Camii
Yerebatan Sarayı
İstiklal Caddesi
Topkapı Sarayı
Galata Köprüsü
Çırağan Sarayı
Beyazıt Kulesi
Mısır Çarşısı
Galata Kulesi
Boğaz Turu
Yeni Camii
Hipodrom
Ayasofya
Eminönü
Dikilitaş
Beyoğlu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İstanbul turlarını taçlandıran boğaz turumuza çıkmak üzere turumuza devam ediyoruz (Ekstra). Eminönü'nden, Boğaz Turu’na çıkarak bu eşsiz manzaraya şahit oluyoruz. İstanbul’un birçok güzel kıyı semtlerini (Kuzguncuk, Bebek, Arnavutköy, Küçüksu, Kandilli gibi..) tarihi binalarını, yalıları, hatta çeşitli dizilere mekan olan köşkleri görüyoruz. Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi Çırağan Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince kıyı boyunca gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece bazıları…

Yönümüzü, İmparatorluklar şehri İstanbul’un en kadim eserlerinin bulunduğu Sultanahmet  bölgesine  çeviriyoruz. Güzergahımız, Marmara denizini takiben haliç üzerinden boğazı ve Anadolu yakasını panoramik görüş açısına sahip... Bu sayede Galata KulesiGalata KöprüsüBeyazıt Kulesi panoramik olarak görüle biliniyor. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz.

Müze ziyaretimiz, yeni restore edilen hali ile az bir süre önce açılan, belki de ilk kez görebileceğiniz Pargalı İbrahim Paşa Sarayı ile başlıyor. Bu turumuzun en ilgi çekici noktalarından biri olacak… Kanuni Sultan Süleyman’ ın  sevgisinin bir nişanesi olarak İbrahim Paşa’ya hediye ettiği, son restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilere açılan ve şu anda Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır.

Ardından, at meydanı da dediğimiz Hipodrom ’dan günümüze kalan 3 güzel Dikilitaş’ı görüp, gezimize devam ediyoruz. 1500 yıllık bir tarihiyle, İstanbul’un en büyük camii olma özelliğine  sahip Ayasofya’yı (Hagia Sofia müzesini) geziyoruz. Sonra Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan, Topkapı Sarayı’na doğru turumuz devam ediyor.. Sarayı gezerek, yazlık avlusunda Marmara denizi, Boğaz ve Haliç’e aynı anda sahip manzarasında fotoğraflar çektiriyoruz. Verilecek serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz  Yerebatan Sarayına (Sarnıcı)Sultanahmet Camii gibi yerlerden birini görebilirler. Ardından, konuklarımız ile  Taksim İstiklal Caddesi’nde, yürüyüşler yapmak üzere Beyoğlu'na geliyoruz. Burada misafirlerimiz Çiçek Pasajı’nı görebilir, St Antonio kilisesinin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, İstiklal Caddesinin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakitler geçirebilirler. Zevkli ve yoğun geçen bu harika günün ardından misafirlerimiz ile dinlenmek üzere hotelimize doğru yola çıkıyoruz.

3. Gün:

Günün Gezi Noktaları
Tavşan Adası
Heybeli Ada
Kaşık Adası
Burgaz Ada
Kınalı Ada
Büyük Ada
Sivri Ada
Ada Turu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bavullarımızı aracımıza koyduktan sonra turumuza başlıyoruz.  Bu sefer rotamız Adalar… Anadolu yakasından, İstanbul'un incilerini görmek üzere Ada Turu’na çıkıyoruz. (Tarifeli vapur/feribot biniş ücretleri misafirlerimize aittir.) Sırasıyla uzaktan, tekneden, Kınalı Ada, Burgaz Ada, Kaşık Adası, daha arkalarda, Sivri Ada, Tavşan Adası, Heybeli Ada’yı görerek, en son olarak, adaların incisi Büyük Ada’ya varıyoruz. Adada, dileyen misafirlerimiz adanın doğa kokusunu içine çekmek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan elektrikli araçlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak adayı dolaşabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte iskelede buluşarak otobüsümüze ulaşıyor, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde turumuzu sonlandırarak unutamayacağınız anılarla, bir başka Taryatur seyahatinde, tekrar sizleri ağırlamak dileği ile vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
 • Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
 • Çevre Gezileri
 • Araç İçi Bardak Su
 • Taryatur Güvencesi
 • Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası​​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 • Boğaz Turu
 • Adalar Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı (05:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


İstanbul Şile Ağva ve Adalar Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.