İsviçre & Almanya & İtalya & Fransa

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 İsviçre & Almanya & İtalya & Fransa Turu 

 Tüm Turlar Dahil! | İzmir`den Direkt Sefer 

Zürih (1) & Milano (2) & Torino (1)  Lyon (1) & & Basel (2)

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ZÜRİH

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Zürih’e hareket. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman. 

2. Gün: ZÜRİH - FRIEDRICHSHAFEN - VADUZ - MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Friedrichshafen’a doğru yola koyuluyoruz. Friedrichshafen‘ı panoramik olarak gezdikten sonra sıradaki adresimiz Vaduz. Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biri olan Liechtentein’ın başkentinde gerçekleştireceğimiz gezimizde, masallardaki gibi görünüme sahip XII. yy.’da inşa edilmiş Vaduz Kalesi ve Şatosu, şehrin en önemli müzeleri, parlamento binası, hediyelik eşya dükkanları, restoran ve kafelerinin yer aldığı Stadtle Caddesi’ni görüyoruz. Tur bitiminde Milano’daki otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman. 

3. Gün: MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Como & Lugano turu için hareket ediyoruz. Gezimize öncelikle İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü’nden başlayacağız. Alpler’in eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kemiğine benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü’nün etrafında kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Şirin kasabalarıyla ünlü bu şehirde Como ve Lecco kasabaları, Piazza Cavour ve XIV. yy.’'dan kalma Duoma göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Lugano’ya hareket ediyoruz. İsviçre sınırları içerisinde yer alan doğa harikası ve eşsiz manzarası ile bizi kendine hayran bırakacak Lugano Gölü etrafında panoramik gezimizi yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Tur bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşecek.  Sonrasında serbest zaman. 

4. Gün: MİLANO - TORİNO

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştirilecek şehir turumuzda; şehrin simgesi olarak kabul edilen Duomo Katedrali, Galleria, Scala Meydanı ve La Fortezza görülecek yerler arasındadır. Ardından alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Tur bitimi Torino’ya doğru hareket ediyoruz. Alpler ile çevrili olan Po Nehri'nin sol kıyısında konumlanan Kuzey İtalya’da bulunan Torino, Alpler’in başkenti ve İtalya’nın otomobil başkenti olarak ifade edilmektedir. Şehir turu esnasında Po Nehri, Palazzo Reale, Piazza Castello, San Lorenzo Kilisesi ve Via Po ve Via Roma göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. 

5. Gün: TORİNO - LYON

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Lyon’a transfer oluyoruz. panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Fransız gastronomisinin ve tarihsel olarak ipek ticaretinin de merkezi kabul edilen Lyon aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle turistlerin gözde noktalarından biri olarak kabul edilen Lyon’da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame Katedrali, duvar sanatının sergilendiği Fresque de Lyonnais binası, belediye binası ve Place de Terraux, opera binası, Place Bellecour Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

6. Gün: LYON - CENEVRE - LOZAN - BERN - BASEL

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra birçok uluslararası kuruluşların merkezi haline gelen Cenevre’deki gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkacağız. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz şehir turumuz esnasında St.Pierre Katedrali, Cenevre’nin simgesi olan ve 140 metreye kadar yükselen Jet d’Eau fıskiyesi ve Reform Anıtı görülecek yerler arasındadır. Cenevre gezimizin ardından Lozan gezimiz için bu şehre transfer oluyoruz. Ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda kazanılan zafer sonrasında barış antlaşmasını imzaladığı yer olması sebebiyle bizler için ayrı bir anlamı olan Lozan’da birçok katedral, saray ve kale bulunmaktadır. Burada gerçekleştireceğimiz gezi bitimi Bern gezisi için hareket. İsviçre’nin başkenti olan Bern, aynı zamanda tarihi dokusu nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınmıştır. Tur bitimi Basel’de bulunan otelimizi transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

7. Gün: ALSACE - BASEL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Alsace Harikaları Colmar & Strasbourg gezisi için hareket ediyoruz. İlk olarak masal diyarı Colmar kentine geçecek, Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Gezimizin bir sonraki durağı Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içinde şehrin hikayesini belgeleri ile günümüze taşıyan Dolder Müzesi’nin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr. Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir, yaklaşık 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. Her sene Eylül ayı ortalarından itibaren başlayan Bağbozumu festivallerinin cazibesini arttırdığı Riquewhir, tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Strasbourg’a hareket ediyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz ve sonrasında serbest zaman.

8. Gün: BASEL - MULHOUSE - İZMİR

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Mulhouse gezisi ile günümüze başlıyoruz. Strasbourg’tan sonra Alsace bölgesinin en büyük ikinci şehri olan Almanya ve İsviçre sınırı yakınındaki şehirde gerçekleştireceğimiz gezimizde; XIX. yy. ortalarında oluşturulan ve birçok sanayi kentinde işçi mahallelerine ilham veren İşçi Mahallesi, Nouveau Quartier'de yer alan ve yine XIX. yy.’da yapılmış Place de la Bourse ve Société Industrielle de Mulhouse binası, Jean-Baptiste Schacre tarafından 1859–1869 yılları arasında yaptırılan Saint-Steffen Kalvinist Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Bu gezimiz sonlandığında rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sun Express Havayolları ile İstanbul (IST) - Basel (BSL) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri, 
 • 3* ve 4* merkeze yakın  otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Alan-otel-alan transferleri,
 • Özel otobüs ile tüm transferler,
 • Panoramik Lyon, Torino, Milano, Zürih ve Basel şehir gezileri,
 • Bern gezisi (30 Euro),
 • Lozan gezisi (30 Euro),
 • Cenevre gezisi (40 Euro),
 • Como & Lugano gezisi (55 Euro),
 • Vaduz gezisi (40 Euro),
 • Friedrichshafen gezisi (25 Euro),
 • Alsace Harikaları Colmar& Strasbourg gezisi (70 Euro),
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro),
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize hizmet bedeli, konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Öğle ve akşam yemekleri,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
Opsiyonel turlar 
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
Yurtdışı çıkış harcı
Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı),
Seyahat Koruma Paketi
 
Seyahat Koruma Paketi Ücret Detayları;
1.Kademe  Kişi başı Tur bedeli  :   0 — 1.500 EUR  `ya kadar olan tur bedellerinde  --- satış fiyatı : 15 EUR   / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  İsviçre & Almanya & İtalya & Fransa Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Covid-19 Ülke Giriş Kuralları; --- Ülke giriş koşulları anlık değişebildiği için seyahat gidiş tarihi itibariyle güncel koşullar sorgulanmalı ve güncel koşullar göre hareket edilmelidir..
  Güncel seyahat koşulu aşağıdaki gibidir
  Avrupa Komisyonu bilgilendirmesine göre Avrupa seyahatleri için, 9 ay bağlayıcılığı bulunan yeni kural getirilmiştir. Buna göre;
  AB Dijital COVID Sertifikası gerekmektedir. AB Dijital COVID Sertifikası, bir kişinin aşağıdakilerden birine sahip olduğunun dijital bir kanıtıdır.
  §  Covid-19 aşısı olmuş
  §  Negatif pcr testi almış veya Covid-19 atlatmış

  AB Dijital COVID Sertifikası şöyle olmalı:
  §  Dijital veya kağıt çıktı
  §  QR kodlu
  §  İngilizce ve ulusal (Türkçe) dilde
  Aşısız misafirler seyahat edebilir ancak geçerli bir AB Dijital COVID sertifikasını her koşulda almış olmaları gerekmektedir.
  Misafirlerin son dozundan sonra 270 gün geçtiyse, tur gitmeden en az 14 gün önce yeni doz aşılarını yaptırmış olmaları gerekmektedir.
  Bir başka deyişle, misafirlerin son doz aşılarını seyahat tarihinden en az 14 gün & en fazla 270 gün arasında yaptırmış olması gereklidir.
  Son doz aşı, Avrupa tarafından onaylı bir aşı olmalıdır (Sinovac, Turkovac geçerli değildir).
  Son doz aşı, Avrupa tarafından onaylı fakat önceki aşı(lar)ın Sinavac vb. onaysız aşı olması sorun teşkil etmemektedir.
  Seyahatten en az 14 gün & en fazla 180 gün öncesine kadar covid-19 atlatmış misafirler geçerli AB Dijital COVID Sertifikası ile seyahat edebilir.
  Aşı olmamış misafirler, ilk gidilecek yere varıştan 72 saat öncesinde alınmış negatif pcr testi & bu doğrultuda alınmış geçerli AB Dijital COVID Sertifikası ile seyahat edebilir.
  Aşı olmamış ve 1’’den çok ülkenin ziyaret edileceği kombine turlara katılacak misafirler, şehirlerde restoranlara girmek için bir sonraki ülkeye girmeye girmeden önce ücretini ödeyerek hızlı antijen testi yaptırmalı ve yanlarında bulundurmalıdırlar.
  AB Dijital COVID Sertifikası olmayan kişilerin, varıştan önce veya sonra yapılan bir teste göre seyahat etmesine izin verilmelidir. Ayrıca, özellikle etkilenen (koyu kırmızı) bölgelerden geldiklerinde karantinaya/kendilerini izole etmeye tabi tutulmaları gerekebilir.
  İlk doz aşısı yeni yapılan misafirler, yukarıdaki gün kurallarına uyduğu ölçüde geçerli AB Dijital COVID sertifikasını temin ederek seyahat edebilirler.
  12 yaş altı çocuklar testlerden muaftır.
   
  **Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  Vize Bilgileri

  VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
  • En az 6 ay geçerli pasaport
  • 2 adet arka fonu beyaz 35mm genişliğinde 45mm yüksekliğinde 3 ay içinde çekilmiş fotoğraf
  • Otel ve uçak rezervasyonları (Yolcunun ad-soyadı rezervasyonlarda açıkça görülmelidir)
  • Seyahat sağlık sigortası (Bizim tarafımızdan yaptırılacaktır)
  • Şahsi orijinal randevudan 10 günden eski olmayan 3 aylık bakiyeli banka hesap dökümü (defter kabul edilmemektedir dökümler A4 ebadında olmalıdır.)
  • Tapu, Araç Ruhsatı gibi maddi gelir durumunu özetleyen evraklar
  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgâh – E devletten alınmalıdır
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (ebeveyn, eş ve çocuklar görünmeli, E- Devletten alınmalıdır.
  • Konsolosluk ödemeleri peşin yapıldığından, Vize Ücretleri evraklar ile birlikte gönderilmelidir.
  Ayrıca;
  İŞVERENLER
  • Antetli Kâğıda İngilizce Kaşe İmzalı Dilekçe (Seyahat gidiş-dönüş tarihleri, yolcu ad-soyad belirtilmeli)
  • İmza Sirküleri
  • Vergi levhasının fotokopisi
  • Faaliyet Belgesi orijinal (Max. 3 aylık)
  • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
  ÇALIŞANLAR
  • Antetli Kâğıda İngilizce Kaşe İmzalı Dilekçe(Seyahat gidiş-dönüş tarihleri, yolcu ad-soyad belirtilmeli)
  • İmza Sirküleri
  • Vergi levhasının fotokopisi
  • Faaliyet Belgesi orijinal (Max. 3 aylık)
  • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
  • Sigortalı işe giriş bildirgesi
  • Maaş Bordrosu 3 aylık (kaşe imzalı)
  • Barkotlu 4/A hizmet dökümü
  EV HANIMLARI 
  • Dilekçe İngilizce (Seyahat gidiş-dönüş tarihleri, yolcu ad-soyad belirtilmeli)
  • Eşinin ya da ailesinin durumuna göre gerekli evraklar
  • Evli ise evlenme cüzdanı
  ÖĞRENCİLER
  • Öğrenci Belgesi
  • Ebeveynlerin durumuna göre gerekli evraklar
  • 18 Doldurulmamış ise anne ve babadan Muvafakatname
  • E-Devletten alınacak nüfus kayıt örneği

  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.