İzmir`den Direkt Uçuş ile Büyük Balkanlar

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 İzmir`den Direkt Uçuş ile Büyük Balkanlar Turu 

 Pgs Tarifeli Seferi 4* ve 5* Oteller 

Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ÜSKÜP - BELGRAD
İzmir Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Pegasus Kontuarı önünde saat 07:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yollarının PC1571 Sefer sayılı uçağı ile saat 10:20’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 10:40’da Üsküp’e varış. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımız ile Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad`a varışımız sonrası panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Öğle Yemeği             : Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği          : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama                : Theater Hotel v.b. BELGRAD
Rota                           : Üsküp –Belgrad 432 KM
Otele Giriş Saati       : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30
2. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı    : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği           :  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği       : Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dâhildir.
Konaklama             : Holiday Otel v.b. SARAYBOSNA
Rota                        : Belgrad – Saraybosna 295 KM
Otele Giriş Saati    : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30
3. Gün: SARAYBOSNA - KONJİC - MOSTAR - BLAGAJ - TREBİNJE
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz sırasında bazı durulacak noktalarda molalar vererek  yaklaşık 2.5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı`dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü görme ve Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Sonrasında Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar turumuz sonrası Blagaj`ı ziyaret edip, konaklama yapılacak şehre hareket. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje(veya Çevresi) `deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı   : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği          :  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği       : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama             : Leotar Otel v.b. – TREBINJE
Rota                        : Saraybosna –Konjic  62 KM, Konjic- Mostar 64 KM, Mostar – Balgaj 13 KM, Blagaj –Trebinje 109 KM
Otele Giriş Saati    : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19:30
**Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak İşkodra konaklama Medjugore Konaklama olarak değiştirilebilir.
4. Gün: TREBİNJE - KOTOR - BUDVA - İŞKODRA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda 17.YY’dan kalma saat kulesi, Kilise Meydanı, Tarih müzesi, Balkanların en uzun balkanı gibi noktalar göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’dan geçerek, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Arnavutluk şehri İşkodra’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı      : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği            :  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği        : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama              : Alis Otel v.b. – İŞKODRA
Rota                          : Trebinje – Kotor 95 KM, Kotor –İşkodra 108 KM
Otele Giriş Saati      : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30
**Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak İşkodra konaklama Podgorica veya Budva Konaklama olarak değiştirilebilir.
5. Gün: İŞKODRA - TİRAN - ELBASAN - OHRİD
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Başkent Tirana hareket ediyoruz.20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuz sonrası Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, 17 yy.`dan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi, Ohrid’in sembolü Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılmış olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina kilisesi, Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan; Türk ve Horasan evleri, Abbaralar, Antik Egnatia yolu, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. (İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alış veriş yapma şansınız olacaktır.) Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
Öğle Yemeği         : Tiran’da serbest zaman da, ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği     : Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!
Konaklama           : Aura otel v.b. OHRID
Rota                       :  İşkodra – Tiran 101 KM, Tiran – Ohrid 134 KM
Otele Giriş Saati   : Gümrük geçişine bağlı olarak tahmini  20:00
6. Gün: OHRİD – SVETİ NAUM – RESNE – BİTOLA(Manastır) – MATKA KANYONU - ÜSKÜP
Sabah kahvaltısı sonrası turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya varışımızı sağlıyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası eşssiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası Üsküp otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı   : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği          : Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği      : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama             : Newstar Otel v.b. ÜSKÜP
Rota                        : Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum – Resne 63 KM , Resne –Manastır 34 KM , Manastır –Matka 194 KM – Matka –Üsküp 14 KM
Otele Giriş Saati    : Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:00
7. Gün: ÜSKÜP – KOSOVA(Priştina – Prizren) - ÜSKÜP
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bu turumuzda otel önünden hareketimiz ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz.  Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştina’daki turumuzun ardından 100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e variyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı  : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği         : Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği      : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama            : Newstar Otel v.b. ÜSKÜP
Rota                        : Üsküp – Pristina 92 KM, Pristina –Prizren 85 KM, Prizren – Üsküp 161 KM
Otele Giriş Saati    : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00
8. Gün: ÜSKÜP - İZMİR
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası uçuş saatine kadar serbest zaman. Sonrasında Üsküp Havalimanına transferimizi sağlıyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC1572 sefer sayılı uçağı ile saat 11:30’da İzmir’e hareket 13:45’de İzmir’e varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…
 
Sabah Kahvaltısı               : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli Seferi ile aktarmasız İzmir – Üsküp – İzmir Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri 
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • 4*ve 5* Otellerde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece İşkodra ile toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra otellerinde alınan 5 akşam yemeği 
 • Yöresel Restoranda Makedon Gecesi 
 • Yöresel Restoranda Boşnak Köftesi 
 • Prizren , Priştina , Üsküp , Tetova , Ohrid, Resn , Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran ✦ Panoramik şehir turları
 • Kosova Geçiş Ücreti 
 • Sveti Naum Turu 
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Tekkesi Turu  
 • Kosova Turu (Priştina-Prizren)
 • Manastır(Bitola) Turu 
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri & Gümrük Vergileri 
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Tüm kişisel harcamalar, 
 • Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar  
 • Öğle  yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Şoför Bahşişi
 • Seyahat Koruma Paketi ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için sür prim uygulanmaktadır.) 

Seyahat Koruma Paketi Ücret Detayları; 
1.Kademe

Kişi başı Tur bedeli  :   0 — 1.500 EUR  `ya kadar olan tur bedellerinde  --- satış fiyatı : 15 EUR   / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  İzmir`den Direkt Uçuş ile Büyük Balkanlar Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.