Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece İzmir Çıkışlı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Konya Şeb-i Arus Turu 

 1 Gece 3 Gün | 4* ve 5* Otel Seçenekleri 

Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı - Açık Büfe Veya Set Menü  Akşam Yemeği - Sema Gösterisi Tören Davetiyeleri - Çevre Gezileri

Tur Programı

1. Gün:

Belirtilen çıkış noktalarından hareketle gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün:

Günün Gezi Noktaları;
Şems-i Tebrizi Türbesi
Tavus Baba Türbesi
Aya Helena Kilisesi
Şeb-i Arus Töreni
Mevlana Türbesi
Sema Gösterisi
Meram Bağları
Kubbe-i Hadra
Sille

Sabah uygun bir noktada alacağımız (Ekstra) kahvaltının ardından Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti ve tarihin en büyük Aşk şehri Konya’ya ulaşıyoruz. Gezimize’ Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kâfir ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...’ dizeleriyle bizleri çağıran, Şems-i Tebrizi ile yakmış oldukları ateş ile asırlar boyunca insanların yüreğini ısıtan Hz Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin türbesi ile başlıyoruz. Kubbe-i Hadra (Yeşil Kubbe), Matbah-ı Şerif,Sabır Taşları, Mesnevi’nin ilk sayfası ve Şeb-i Arus Havuzu bugün müzeye dönüştürülmüş olan Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin Türbesi içerisinde göreceğimiz eserler olacaktır. Yol boyunca rehberlerimiz tarafından yapılacak anlatımlarla beraber çok daha anlamlı hale gelecek bu ziyaretimiz sırasında yer yer duygulanacak, yer yer hüzünlenecek ama sonunda fazlasıyla huzur bulacağımız bir ‘’Aşk’’ a yolculuk yapmış olacağız.

Hz. Mevlana’nın Türbesini gezdikten sonra Mevlana’nın gidişinin ardından uğruna ‘’ Hamuş yani Öldüm ‘’ dediği Şems-i Tebrizi’nin türbesini ziyaret etmeye gidiyoruz. Şems-i Tebrizi’nin öldürülerek içine atıldığı kuyunun üzerine inşa edilmiş Şems-i Tebrizi camiinin içerisinde bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra Meram Bağlarına doğru yola çıkıyoruz. Konya şehir merkezine yakın bir yer olan Meram Bağlarında Tavus Baba Türbesini ziyaret ediyoruz. Halk arasında dilek dilenirken tuz serpilmesinden dolayı Tuzcu Baba olarak da bilinen türbeyi ziyaret edip biraz soluklandıktan sonra Konya şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunan ama tarihi yapılarla dolu Sille Köyüne geçiyoruz. 

Aya Helena kilisesini ziyaret ettikten sonra sille çayı kıyısında yürüyüş yaparak köy meydanına geçiyor ve günün yorgunluğunu köy kahvelerinde dinlenerek atıyoruz. Sille gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Dinlenme ve akşam yemeği sonrasında izleyen herkesin mutlak hayran olduğu Mevlevi Sema Töreninin yapılacağı Kültür Merkezine geçiyoruz. (Program müsaitliğine göre gündüz yapılan törene de katılınabilir. ) Her bir hareketin, her kıyafetin anlam taşıdığı ve dört bölümden oluşan Sema Töreni sırasında içimizi sonsuz bir huzur kaplayacak. Ney sesi ve semazenlerin Aşk İle Raksı esnasında kendimizi başka bir dünyada hissedeceğiz. Bu büyülü atmosferin ardından rehberimizin belirtmiş olduğu noktada buluşarak otelimize hareket ediyoruz.

3. Gün:

Günün Gezi Noktaları;
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
Mevlevi Semboller Koleksiyonu
Taş ve Ahşap Eserler Müzesi
Nasreddin Hoca Türbesi
İnce Minareli Medrese
Karatay Medresesi
Alaaddin Tepesi
Çini Müzesi

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından gezimize Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’daki Selçuklu eserlerinin en güzel örnekleri ile başlıyoruz. Emir Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan ve Celaleddin Karatay’ın türbesinin de bulunduğu medrese günümüzde Çini Eserleri Müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. Ziyaretimiz sırasında Karatay Medresesinin içerisinde sergilenen Selçuklu çinileri ve Taç kapısındaki Rumi Sanat etkilerini görme fırsatı bulacağımız gibi özellikle Turkuaz ve Mavi çinilerle bezeli kubbesi gören herkesi büyüleyecektir. 

Karatay Medresesi gezimizi tamamladıktan sonra çok yakın mesafede bulunan bir başka Selçuklu şaheseri olan İnce Minareli Medreseye geçiyoruz. Taç kapısındaki taş işçiliğinin inanılmaz detaylara ulaştığı ve taşların nakış gibi işlendiği İnce Minareli Medrese günümüzde Taş ve Ahşap Eserler Müzesi olarak ziyaret ediliyor. İçerisinde Selçuklu kartal kabartmaları, ahşap oymacılık sanatları olan kakma ve kündekari teknikleri ile yapılmış inanılmaz detaylardan oluşan kapı ve pencere kanatları, Fars-Arap-Bizans-Türk etkilerinin bir arada bulunduğu kültürel izleri görebileceğimiz medrese ziyaretimiz sonrasında dünyanın en büyük kavşağı olarak kabul edilen Alaaddin Tepesi etrafında panoramik bir tur gerçekleştiriyoruz.

Panoramik turumuz sonrasında Mevlevi koleksiyonlarının sergilendiği bir noktada Elif, Vav, Hiçlik gibi özel sembollerin tanıtılacağı bir noktada alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Molamız sonrasında dileyen misafirlerimizle bizi çok farklı bir iklime götürecek olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezmeye gidiyoruz.(ekstra)  Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise en büyüğü  ve özel olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla, binin üzerinde uçuşan rengarenk kelebekleri, envai çeşit tropikal bitkiyi, küçük şelaleri görebilecek ve kendimizi adeta Amazon Ormanları’nda hissedeceğiz(EKSTRA) olarak gerçekleşen bu gezimize katılmak istemeyen misafirlerimizi uygun bir noktada bırakıp daha sonra alacağız.).  Akşehir’e doğru yola çıkıyoruz. 

Akşehir'de Türk edebiyatının ve geleneğinin en önemli mizah ustalarından Nasreddin Hoca’nın türbesini ziyaret ediyoruz. ‘ Yorgan gitti kavga bitti’, ‘Kazan doğurdu’ gibi fıkraların baş kahramanı olan Nasreddin Hoca ve hayatı ile ilgili bilgiler alıp türbeyi ziyaret ettikten sonra dönüş yolculuğuna geçiyor ve bir başka Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Biniş Yerleri:

Uşak Otobüs Terminali önünden 00:45
Afyon Kolaylı Dinlenme Tesisleri 01:45
Mavişehir Ege Park Önü 20:30
Bostanlı Vapur İskelesi Önü 20:45
Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Önü 21:05
Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu Önü 21:30
Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Önü) 22:00

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 1 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Açık Büfe Veya Set Menü  Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
 • Sema Gösterisi Tören Davetiyeleri
 • Çevre Gezileri
 • Araç İçi Bardak Su
 • Taryatur Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece İzmir Çıkışlı Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.