Maşukiye Kartepe Abant ve İstanbul Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Maşukiye Kartepe Abant ve İstanbul Turu 

 İzmir Çıkışlı Pegasus ile 2 Gece 5* Otelde Konaklama 

Tur Programı

1. Gün: Maşukiye - Sapanca - Kartepe

Konforlu otobüslerimiz ile yaptığımız yolculuk sonrasında Maşukiye'ye ulaşıyoruz. Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile bas basa kalıp, orman içinde dolaşıp, toprağa basıp, su ve kus sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz. Verilen serbest zamanda dileyenler yürüyüş yapabilirler.

Dileyen misafirlerimiz de Atv kiralayabilir veya Zipline ile uçmanın keyfine varabilirler. (Ekstra) Maşukiye gezimizin ardından 1600–1850 m yükseklik kuşağı üzerinde yer alan Kartepe Kayak Merkezi’ne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir veya kızakla kayabilirler. (Hava şartları müsait olduğu takdirde) Rehberimizin belirteceği saatte otobüsümüzde buluşarak Maşukiye'de şehir gürültüsünden ve stresinden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği mekânlardan biri olan Sapanca'ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, muhteşem fotoğraflar çekebilirler.

Serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimizin reçel, pişmaniye vb yöresel ürünlerin tadına bakabileceği ve ayni zamanda alışveriş yapabileceği noktada verilen mola sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmit’te bulunan otelimizde. Dileyen misafirlerimiz otelimizin ücretsiz termal aktivite imkânından faydalanabilirler.

2. Gün: Bolu - Gölcük Gölü - Abant Gölü

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından göller bölgesi Bolu’ya Gölcük Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada göl etrafında bitmesini istemeyeceğiniz yürüyüş yapabilir, her daim bir anı olarak saklayacağınız fotoğraflar çekebilir, bölgede bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Göl manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi, salebinizi yudumlayabilir ve sevdiklerinize “Gölcük Hatırası” hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Serbest zamanın ardından Abant’a doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra ücretli) sucuk ekmek eşliğinde aldıktan sonra doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz. Öncelikle Abant Gölü çevresinde bir yürüyüşümüz olacak. Göl çevresindeki yürüyüşümüz esnasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp çektiğinizde anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz.

Gölü dolaştıktan sonra dileyenler köy pazarında alışveriş yapabilir, faytona binme şansını yakalayabilir. Rehberimizin belirleyeceği saatte hareketle otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3. Gün: Boğaz Turu (Ekstra) - Tarihi Yarımada - Ayasofya Camii - Topkapı Sarayı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İstanbul turlarını taçlandıran boğaz turumuza çıkmak üzere turumuza devam ediyoruz (Ekstra). Eminönü'nden, Boğaz Turu’na çıkarak bu eşsiz manzaraya şahit oluyoruz. İstanbul’un birçok güzel kıyı semtlerini (Kuzguncuk, Bebek, Arnavutköy, Küçüksu, Kandilli gibi..) tarihi binalarını, yalıları, hatta çeşitli dizilere mekan olan köşkleri görüyoruz. Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi Çırağan Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince kıyı boyunca gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece bazıları…

Yönümüzü, İmparatorluklar şehri İstanbul’un en kadim eserlerinin bulunduğu Sultanahmet bölgesine çeviriyoruz. Güzergâhımız, Marmara denizini takiben haliç üzerinden boğazı ve Anadolu yakasını panoramik görüş açısına sahip... Bu sayede Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Beyazıt Kulesi panoramik olarak görüle biliniyor. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz.)

Ardından, at meydanı da dediğimiz Hipodrom ’dan günümüze kalan 3 güzel Dikilitaş’ı görüp, gezimize devam ediyoruz. 1500 yıllık bir tarihiyle, İstanbul’un en büyük camii olma özelliğine sahip Ayasofya’yı (Hagia Sofia müzesini) geziyoruz. Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan, Topkapı Sarayı’na doğru turumuz devam ediyor.. Sarayı gezerek, yazlık avlusunda Marmara denizi, Boğaz ve Haliç’e aynı anda sahip manzarasında fotoğraflar çektiriyoruz. Verilecek serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Yerebatan Sarayına (Sarnıcı), Sultanahmet Camii gibi yerlerden birini görebilirler. Rehberimizin belirteceği saatte hareketle havalimanına hareketle turumuzun sonuna geliyor, yeni bir organizasyonda buluşmak

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon konaklama
 • Gidiş-dönüş uçuş biletleri 
 • Otellerde 2 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 2 Gece Açık Büfe Veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım 
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi bardak su
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Boğaz Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı (05:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Maşukiye Kartepe Abant ve İstanbul Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Gidiş Bilgileri(Uçak)

Havayolu : Pegasus Airlines
Uçuş Numarası : PC 2207
Kalkış :İzmir, (ADB-Adnan Menderes) Havaalanı Saat: 05:45
Varış :İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.) Havaalanı Saat: 06:55

Dönüş Bilgileri(Uçak)

Havayolu : Pegasus Airlines
Uçuş Numarası : PC 2204
Kalkış :İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.) Havaalanı Saat: 21:25
Varış :İzmir, (ADB-Adnan Menderes) Havaalanı Saat: 22:35


İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.