Maşukiye - Sapanca - Ormanya - Hobbit Evleri - Cam Teras Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Maşukiye - Sapanca - Ormanya - Hobbit Evleri - Cam Teras Turu 

Tur Programı

Maşukiye - Sapanca - Ormanya - Hobbit Evleri - Cam Teras Turu

Ormanya – Sapanca – Maşukiye Turu’muz için Sabah Saat 02.00’da Ayvalık’tan hareket ederek, Balıkesir-Bursa-Gölcük yol güzergahı üzerinden uygun tesislerde molalarımızı verip kahvaltımızı aldıktan sonra sabah saatlerinde Ormanya’ya (410 km) geliyoruz.

Ormanya, Kocaeli iline bağlı olan ve 700 dönüm arazi içine yerleştirilmiş, Dünya üzerindeki Doğal Yaşam Park’ları arasında 3.sırada yaralan bir Tabiat Park’ıdır. Altı ana bölümden oluşmakta olan ve bir diğer adı da Uzuntarla Tabiat Parkı olan Ormanya’nın içinde, Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Kamp - Çadır Alanı, Yürüyüş ve Bisiklet Yolları, Botanik Yolu, Yaban Hayatı Koruma, Rehabilitasyon Merkezi ve Kafeler hizmet vermektedir.

Ormanya Doğal Yaşam Park’ının en ilgi çeken ve meşhur bölümü ise yeşillikler içindeki rengarenk Hobbit Evleri’dir. Sinema ve Dizi filmlerin çekimlerinde kullanılan bu alanda Siz değerli misafirlerimiz ile masalsı bir dünyaya yolculuk bizleri bekliyor olacak. Rehberimizden değerli bilgilerimizi alıp burayı gezerken arzu eden misafirlerimiz park içinde bulunan özel binicilik bölümünde görevli eşliğinde At biniciliğini de tecrübe edebilirler. Buradaki keyifli turumuzun ardından Sapanca Gölü’ne (20 km) hareket ediyoruz.

Sapanca gölü hakkında rehberimizden gerekli anlatımları dinleyip ardından, göl kenarında yürüyüş yapabilmeniz, fotoğraflarınızı çekebilmeniz veya kordon boyunca bulunan kafelerde keyif çaylarınızı yudumlayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında ise Sapanca Gölü’nün hemen arkasında yer alan Mahmudiye’ye (6 km) geçip burada öğle yemeği molamızı veriyoruz.

Mahmudiye’deki öğle yemeği molamızın ardından Türkiye'nin en büyük cam terası olma özelliğine sahip Ayrı Gezegen Cam Teras gitmek üzere Maşukiye doğru yola çıkıyoruz. Cam terastan sapanca gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda cam terasın alt kısmında dere de mevcut dere seslerinin arasında muhteşem manzarasıyla keyfine varabilirsiniz.Maşukiye’de geçireceğimiz keyifli süre sonrasında Ayvalık’a
( 430 km) dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Transfer
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmeti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Gezi Hizmet Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğünlerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle yabancı uyruklu misafirlere müze kart verilmez.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Maşukiye - Sapanca - Ormanya - Hobbit Evleri - Cam Teras Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.