Midilli Adası Turu 4 Gün 3 Gece

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 AYVALIK ÇIKIŞLI MİDİLLİ ADASI TURU 

3 Gece 4 Gün 

 Gidiş-Dönüş Feribot Biletleri – 3 Gece Konaklama ve Sabah Kahvaltısı – 1 Gece Yunan Eğlencesi (yemekli) –   4 Gün Ada Turu – Türkçe Rehberlik Hizmetleri 

Tur Programı

1. Gün: AYVALIK – MİDİLLİ – MERKEZ – AGİASSOS KÖYÜ- KALLONI – PETRA

Midilli adası turu için siz değerli misafirlerimizle Ayvalık Gümrük’te sabah saat 08.00 da Taryatur görevlileri buluşacaktır. Görevlilerimiz Sizlere feribot biletlerinizi takdim ederek bineceğiniz feribotunuzu gösterecektir. Ayrıca seyahatiniz boyunca refakatinizde bulunacak olan ve bu gezinizde rehberliğinizi yapacak olan kokartlı Taryatur Rehberi ile de tanıştırılıp ön bilgilerinizi alacaksınız.

Feribotunuz saat 09.00’da hareket edecektir. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan keyifli deniz yolculunuzun ardından saat 10.30’da Midilli Gümrüğüne varışınız gerçekleşecektir.

İlk gününüzde rehberiniz eşliğinde Merkezdeki gezimize başlıyoruz. Osmanlı döneminde inşa edilen Yeni Camii Hamamı, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi ve renkli Ermou çarşısını rehber eşliğinde gezip, adanın en büyük ve muhteşem kilisesi AgiosTherapulosu ziyaret ediyoruz.

Midilli’nin görkemli bir yapıtı olan bu kilise, şehrin en büyük kilisesidir. Çarşının sokaklarında dolaşırken, şehrin kalbinin burada attığını fark edeceksiniz. Midilli Kalesi Kuzey tarafında bulunan Restoran’larında alacağımız öğlen yemeğinden sonra Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros‘un memleketi Gera Körfezi‘nden geçip Agiasos‘a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü‘nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’un müzesini gezdikten sonra Kalloni Körfezinden geçerek 3 gece konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Petra’daki Otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize girişimizi yapıp yerleşiyor ve akşam yapılacak Yunan Sirtaki gecesi için hazırlanıyoruz.

Belirtilen saatte resepsiyon’da buluşarak Akşam yemeği için Taverna ’ya gidiyor, birbirinden güzel tat ve lezzetli yemeklerimizi yiyerek eğleniyoruz. Bu mistik Yunan gecesinin ardından konaklamamızı gerçekleştirmek için otelimize gidiyoruz.


2. Gün: SERBEST ZAMAN

Midilli turumuzun 2 gününü serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz Petra ve Molyvos’ ta denize girebilir veya alışveriş yaparak güzel vakitler geçirebilirsiniz.


3. Gün: SIGRI – ERESSOS

Sabah Kahvaltısından sonra Sigri ye doğru yola çıkıyoruz Sigri’deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini ziyaret ederek o döneme ait kalıntıları görüyoruz. Park 286 dönümlük koskoca bir dağ yamacını kaplar. Mekanik araçlarla şekillendirilmemiş olan patikalarda yürüyerek, küçük gruplar halinde bulunan İlk Çam ağaçlarını, 22 metrelik en büyük yatan gövdeyi, atalardan kalma Sekoya tipinde olan ayakta kalan gövdeleri, ayrıca 7,02 metre boyu ve 8,58 metre çapı olan Avrupa’daki en büyük gövdeyi görebilirsiniz.

Fosil ormanı kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur, Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri’nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır

Ayrıca Sigri de Osmanlı Kalesi ve eski camiden dönüştürülen köy kilisesi de ilgi çekmektedir. Bunun yanı sıra şimdilerde neredeyse terkedilmiş olan ve Kadın manastırı olma özelliğine sahip Perivoli Manastırı vardır ve bu Manastır’ın 16. yüzyılda yapıldığına dair kayda değer ikonalar bulunmaktadır.

Sigri gezimizin ardından otantik büyük bir köy olan ve bütün çağların en büyük lirik şairi Sappho’nun memleketi Eressos’a hareket ediyoruz. M.Ö 7. Yy İlk kadın şairlerinden Sapfo’nun doğduğu ve yaşadığı kızlar okulunun kurduğu Eressos sahilinde öğlen yemeği ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Otelimize doğru hareket ediyoruz. Ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Konaklamamızı otelimizde gerçekleştiriyoruz.


4. Gün: PETRA – MOLYVOS – SKALLA SKAMNİA – MANDAMADOS – MİDİLLİ – AYVALIK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Petra’daki 114 basamaklı Manastırı görüyoruz. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Panagıa Glykofılousa ( Tatlı bakan Meryem Ana ) kilisesini ziyaret ediyoruz dileyenler çarşı meydanında bulunan kafeteryalarda Dondurma veya Kahve molası verebilir.

Petra’dan hemen sonra Molyvos Kalesi’ne hareket. Mimarisi, Tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı Cami ve çeşmeleri ve Molyvos kalesinin olduğu yerde zirveye çıkıyoruz. Kalenin bu zirvesinden dar Arnavut kaldırımlı sokakların ve cumbalı evlerin arasından sahile doğru yürüyerek çarşı içerisinden alışveriş yaparak iniyoruz ve sonra küçük balıkçı kasabası ve zamanında kaçakçıların uğrak yeri olan Skala Skaminia doğru hareket ediyoruz.

Burada alacağımız öğlen yemeğinden sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket ediyoruz köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Taksiarhis Manastırını ( Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası ve sonrasında Mandamados’tan ayrılarak Midilli merkeze Limana doğru geliyoruz ve pasaport kontrollerinden sonra Freeshop’ta alışveriş imkanı ve gemimize geçiyoruz 18.00 de hareket ve Ayvalık’a vardık tan sonra Midilli Adası gezimizi burada bitiriyoruz.

Bir sonraki Taryatur Group  organizasyonunda görüsmek üzere Siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz…
NOT: Rehberimiz gerek gördüğünde programda değişiklik yapabilir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otelde Konaklama
 • Otelde (3) Sabah Kahvaltı
 • Tavernada Yunan Sirtaki Gecesi Ve Akşam Yemeği
 • Ayvalık – Midilli Gidiş Dönüş Feribot Bileti
 • 4 Gün Otobüs Gezileri Ve Transferler
 • Programda Belirtilen Turlar
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Taryatur Group Kalite Ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yunan Sirtaki Gecesindeki İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Otelde Mini Bar Ve Özel Harcamalar
 • Müze, Ören Vs. Giriş Yerleri
 • 15 Tl Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Shengen Vizesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Midilli Adası Turu 4 Gün 3 Gece Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.
  • Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamaz.
  • İlk kez yurt dışı seyahate çıkıyorsanız seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vb. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize ilişkin bağlantı numaralarınızı valizinizde bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
  • Yolcumuzun sigortası olsa bile, TURSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
  • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir.
  • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, aksayabilecek feribot seferlerinden acentemiz sorumlu değildir.
  • Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
  • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
  • Tura çıkmadan önce veya gezi sırasında meydana gelebilecek iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, sıkıyönetim gibi olaylardan, tabii afetlerden, grevlerden, teknik olaylardan, taşıyıcı şirketlerin yapabilecekleri iptallerden, gecikmelerden ve devletler arası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden dolayı Taryatur Group sorumlu değildir.
  • Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekanlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan Taryatur Group sorumlu değildir.
  • Bayram ve özel günlerdeki aşırı yoğunluktan dolayı, kapıda vize alacak olan misafirlerimizin kalabalıktan dolayı bekleyebileceklerini hatırlatmak isteriz.

  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri

  Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması zorunludur.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında sorumluluk misafirlerimize aittir.

  Yunanistan Yeşil Pasaport sahibi olanlara vize uygulamamaktadır.

  Pasaportunda KKTC damgası olanlara Yunanistan vize vermemektedir.

  Tarya Turizm Seyahat Acentesi yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tarya Turizm Seyahat Acentesinin hiç bir sorumluluğu yoktur. Tarya Turizm Seyahat Acentesi sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.

  Şahsi vize başvurularında Tarya Turizm Seyahat Acentesi 'nin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tarya Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.