Pamukkale - Salda Gölü - Hierapolis Antik Kenti Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Günübirlik Pamukkale - Salda Gölü - Hierapolis Antik Kenti Turu 

Tur Programı

Pamukkale - Salda Gölü - Hierapolis Antik Kenti Turu

Akşam saat 22:00 da Ayvalık' tan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Aydın - Denizli yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde SALDA' ya ulaşıyoruz . Türkiye'nin Maldivleri olarak tanınan Salda Gölü derinliği 185 metreye ulaşan Türkiyenin en derin ve Dünyanın ilk üç derin gölü arasında bulunmaktadır. Dünyada Mars özelliği bulunan 2 yerden birisidir. Salda gölünde bulunan magnezyum beyaz kayaların aynısı Mars'ta da bulunmaktadır.

Salda Gölü'nün sahip olduğu mineraller sayesinde göl suyu bazı clit hastalıklarına karşı etkili olmaktadır. Göl kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz. Göl kenarında eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi içiyor, gölün keyfinin çıkarmak için serbest zaman alıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Denizli'ye hareket ediyoruz. Dünya'yı kendisine hayram bırakan Pamukkale Taravertenler gezimizde bol bol fotoğraf çekme şansınız olacak.

Pamukkale Travertenleri, kaynak sulardan ve traverten teraslı tepelerden meydana geliyor. Çökelez Dağının eteklerinde yer alan ve ovadan 100–150 metre yükseklikte uzanan bu terasta yaklaşık 6 km uzaklıkta Pamukkale'yi var eden, travertenlerin oluşumunu sağlayan termal kaynaklar yer alıyor. Doğa harikası travertenlerden yürüyüş yapma şansına sahip olacaksınız.

Bir sonraki durağımız Anadolu topraklarında en büyük antik mezarlıklara sahip olan Hierapolis Antik Kenti olacak. rehberimiz eşliğinde Domatian Kapısı, Sütünlu Cadde, karbondioksit havuzu, Cin deliği gezilerimizi yapacak ve rehberimizden buraların tarihi bilgilerini alacak ve fotoğraflama şansımız olacak. Elimizde bol bol fotoğraflar ve arkamızda dolu dolu geçirilmiş anlar bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyor ve Ayvalık'a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Transfer
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmeti
 • Tarya Tur Otobüs İçi İkramları
 • Gezi Hizmet Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğünlerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle yabancı uyruklu misafirlere müze kart verilmez.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Pamukkale - Salda Gölü - Hierapolis Antik Kenti Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.