Pamukkale Termal - Arapapıştı Kanyon Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 PAMUKKALE TERMAL ve ARAPAPIŞTI KANYON TURU 

2 GÜN 1 GECE
5* Colossae Thermal Spa Hotel Konaklama 

Tur Programı

1. Gün: 23 MART PAZARTESİ: PAMUKKALE- KARAHAYIT

Pamukkale Termal Tur’umuz için Ayvalık’tan sabah saat 06.00’de hareket ediyoruz. Yeni Şakranda mola verip sonrasında Aliağa – Aydın – Denizli yol güzergâhı üzerinden Pamukkale Karahayıt’a (330 km) geliyoruz.

Karahayıt’ın kırmızı su diye isimlendirildiği birçok derde deva olan şifalı termal havuz, Banyo ve sularından faydalanacağımız otelimize hiç vakit kaybetmeden girişimizi yapıyoruz.

Pamukkale Termal Kaplıcaları’nın sisteminin bir kolu sayılan bu Karahayıt Kaplıca Suyunun bileşimi, Pamukkale kaynağına benzemektedir. Kaplıca suyunun özellikleri ise, hipertermal, hipotonik bir maden suyudur. Bikarbonat, sülfat, karbondioksit, kalsiyum, bulunmaktadır.

İçme kürleri sindirim sistemi, özellikle mide, karaciğer, bağırsak, safra yolu enfeksiyonları, hipostenik dispepsiler, safra kesesi ve safra yolları iltihapları, taşları, şişmanlık ve diabet hastalıklarına iyi gelmektedir. Banyo kürleri ise, dolaşım sistemine ait hastalıklar, beyin, kalp ve çevresindeki atar damarlarda bulunan iskemik sendromlar, tansiyon değişimi, damar sertliği, astım ve bronşit vakaları, osteoartroz sınıfına giren ve bilhassa alt ekstremitlerde yerleşen romtizmal sendromlara, akut devresi geçirmiş ve stabilize durumda bulunan artritis sendromlarında oldukça etkilidir. Kısacası Ege üniversitesi hidroklimatoloji enstitüsünün verdiği rapora göre, içinde zengin mineralleri ile eşsiz bir sağlık kaynağı olan bu Su’dan iyice faydalanıyoruz.

Zengin beş çayımızı ve akşam yemeğimizi otelimizde alıp konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

Kahvaltı: Yeni Şakran’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Coffe Break: Otelimizin lobisinde alınacaktır, tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği: Otel’de alınacaktır tur ücretine dahildir.(İçecekler Extra)
Konaklama: 5*Colossae Thermal Spa Hotel


2. Gün: 24 MART SALI: PAMUKKALE TRAVENTERLER - ARAPAPIŞTI KANYONU

Pamukkale Termal Tur’umuzun 2.günü otelimizden sonuna kadar faydalanabilmek için öğlen çıkışımızı yapıp kültür turumuza Pamukkale Travertenlerine (5 km) gidiyoruz. Traventerleri gezip bilgilerini alırken birbirinden harika fotoğraflar çekerek bu anlarımızı ölümsüzleştirip ardından Arapapıştı Kanyonu’na (141 km) hareket ediyoruz.

Arapapıştı Kanyonu’nda arzu eden misafirlerimiz buradaki muhteşem manzaranın tadını kahvelerini, çaylarını yudumlarken çıkarabilirler, arzu eden misafirlerimiz de yaklaşık 2 saat süren Arapapıştı Kanyon Tekne Turu’na çıkabilirler. ( ekstra – 40 Tl )  Kanyon Turumuzun ardından Aydın’ın Yenipazar (59 km) ilçesine geliyoruz.

Yenipazar, Madran Baba Dağı’nın Menderes vadisi ile kesiştiği nokta da bulunup 17.yy da kurulan Pazar alanıdır. Halkı Türkmenlerden oluşmaktadır. Kurtuluş savaşında işgale uğramamasına rağmen Yörük Ali ve kızanları ile buradaki diğer gönüllü gençlerle birlikte destansı bir mücadele vermişlerdir hatta birçok şehit ve gazileri olmuştur. Buradaki gezimizde tarihsel süreç ve kültürel doku hakkında bilgi alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, Kurtuluş Savaşının kahramanlarından olan Yörük Ali Efe’nin vefatına kadar yaşadığı müzeye dönüştürülen evini de ziyaret edebilirler. Buradaki gezimizin ardından Ayvalık’a (304 km) dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece 5*Colossae Thermal Spa Hotel Konaklama
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği
 • Otelde Coffe Break
 • Programda Belirtilen Turlar
 • Gidiş – Dönüş Ulaşım Bedeli
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Taryatur Group Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Otelde Minibar, Özel Harcamalar
 • Mola ve Alışveriş Yerlerindeki Özel Harcamalar
 • Yolda Giderken ve Dönerken Alınacak Yemekler
 • Müze -  Ören Giriş Ücretleri
 • 65 Yaş üstü Zorunlu Seyahat Sigortası Prim Farkı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Pamukkale Termal - Arapapıştı Kanyon Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  FESİH VE DEVİR

  TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.