Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI TURU

    2 GÜN 1 GECE 4 YILDIZLI OTELDE YARIM PANSYON KONAKLAMA    

Tur Programı

1. Gün: HAREKET:

Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu’muz için 28 Şubat Cuma’yı 29 Şubat Cumartesi’ye bağlayan gece yarısından sonra saat 03.00’da Ayvalık’tan Çeşme’ye (264 km) hareket ediyoruz.


2. Gün: 29 ŞUBAT CUMARTESİ: ÇEŞME – Sakız Adası – Armolıa Köyü – Mesta – Taksıarchıs Kilisesi - Pyrgı

Ayvalık – Çeşme yol güzergahımız üzerindeki molalarımızın haricinde Kahvaltı molamızı Çeşme’de verdikten sonra sabah saat 09.30’da hareket edecek olan Çeşme-Sakız feribotumuz için 07.30’da Çeşme Gümrüğü’nde oluyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek olan deniz yolculuğumuz ardından Sakız Gümrük işlemlerimiz ardından rehberimiz eşliğinde iki gün dolu dolu sürecek olan turumuza başlıyoruz.

Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu’muzun ilk durağı Armolia Köyü. 1440 Yılında Cenevizliler tarafından yapılan Apolichno Kalesi bizleri selamlarken rehberimizden bu köyün meşhur el yapımı seramikleri, adaya adını veren damla sakızı ağaçları ve damlası sakızı’nın haşatındaki zorlu işlemleri ile beraber bir sürü bilgi edineceğiz.

Mesta, sıradaki büyülü durağımız. Büyülü diyoruz çünkü burayı gezerken 13.yüzyıla doğru zamanda büyülü bir yolculuk yapıyoruz. Labirent gibi daracık sokakları, birbirine yakın taş evler ve onları birleştiren kemerler ile ortaçağ zamanını yaşatan Mesta, Sakız Adası’nın özellikle görülmesi gereken bir köyüdür. Burada rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra köyün merkezinde dileyen misafirlerimizin bir Yunan kahvesi olan Frappe’lerini yudumlayabileceği, dileyen misafirlerimizin adaya özgü incirden yapılan Suma yani incir Rakısı’nı tadabileceği bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızdan sonra yine merkezde bulunan Taksiarchis Kilise’sini de ziyaret edip bir sonraki durağımız olan Pyrgi’ye geçiyoruz.

Pyrgi, Evlerinin dış yüzeyindeki geometrik şekillerden dolayı dünyada benzeri olmayan ortaçağ kale – köydür. Buradaki gezimizde yine rehberimiz bu evlerdeki geometrik desenlerin Cenevizlerden beri süregelen ksista adı verilen ve günümüzde halen uygulanan tekniğin detaylı bilgileri ile beraber köy meydanındaki Bizanslılardan kalma, Ada’nın en eski kiliselerinden biri olan Agion Apostolon hakkında da bilgilerimizi alıyoruz. Ayrıca Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfinden önce kaldığı evi de görüyor ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam belirlenen saatte lobide buluşup arzu eden misafirlerimiz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirler.


3. Gün: 30 ŞUBAT PAZAR: THYMINA

Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu’muzun ikinci gününde otelimizde alacağımız leziz kahvaltı sonrası Karnaval etkinliklerimize katılmak üzere Thumina Köyü’ne hareket ediyoruz. Mostra Karnavalı’nın kesin bir başlangıç tarihi belli olmamakla beraber ortaçağdan beri süregelen gelenek olduğu bilinmektedir. Köylülerin ve katılımcıların yüzlerini elde yapılmış maske kullanarak ve farklı kıyafetler giyerek yürüyüşlerin yapıldığı eğlenceli bir karnavaldır.

Karnaval etkinliklerimizden sonra Sakız limanına geçiyor pasaport kontrol işlemlerimizin ardından 17.00 feribotumuza binip Çeşme’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Çeşme gümrük’te olup işlemlerimizin ardından Ayvalık dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ayvalık-Çeşme Liman-Ayvalık Transferi
 • Sakız Adası Gidiş Dönüş Feribot Bileti
 • 1 Gece Otelde Konaklama
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Yer Alan Turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tarya Tur Group Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yunan Sirtaki Gecesi-Akşam Yemeği, Öğle Yemekleri
 • Otelde Minibar, Özel Harcamalar ve Mola Yerlerindeki Alışverişler
 • Yolda Giderken ve Dönerken Alınacak Yemekler
 • Müze-Ören Giriş Ücretleri
 • 65 Yaş Üzeri Misafirlerimizin Sigorta Ücret Farkı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması zorunludur.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında sorumluluk misafirlerimize aittir.

  Yunanistan Yeşil Pasaport sahibi olanlara vize uygulamamaktadır.

  Pasaportunda KKTC damgası olanlara Yunanistan vize vermemektedir.

  Tarya Turizm Seyahat Acentesi yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tarya Turizm Seyahat Acentesinin hiç bir sorumluluğu yoktur. Tarya Turizm Seyahat Acentesi sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.

  Şahsi vize başvurularında Tarya Turizm Seyahat Acentesi 'nin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tarya Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.