1 GECE KONAKLAMALI ESKİŞEHİR BEYPAZARI TURU Tur Programı

ESKİŞEHİR & BEYPAZARI TURU
2 GÜN 1 GECE

Kalkış Yerleri: ALİAĞA, BERGAMA, DİKİLİ, AYVALIK, BURHANİYE, EDREMİT, AKÇAY
Gezilecek Yerler: ESKİŞEHİR DEVRİM ARABASI - SAZOVA BİLİM KÜLTÜR PARKI - ODUNPAZARI - KENTPARK - ŞELALE PARK - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - PORSUK ÇAYI - ATLIHAN ÇARŞISI - BEYPAZARI EVLERİ - İNCİRLİ CAMİİ - TAŞ MEKTEP - HIDIRLIK TEPESİ - İNÖZÜ VADİSİ
PROGRAM
1 Gün: ESKİŞEHİR DEVRİM ARABASI - SAZOVA BİLİM KÜLTÜR PARKI - KENTPARK - ŞEHRİ AŞK ADASI

09 TEMMUZ 2021 CUMA:
Akşam saat 23.30 da Ayvalık’ tan misafirlerimizle hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam edip Susurluk’ da mola veriyoruz.
10 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ:
Sabah saatlerinde Eskişehir’ de oluyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molası sonrası, İlk olarak TCDD de Türkiye’ nin ilk yerli imalatı olan “Devrim” arabasını görüyoruz.  Devamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova mevkiine yapılan “Bilim Kültür ve Sanat Parkı” nı ve içerisindeki gölde bulunan Kristof Kolomb’ un Amerika Kıtasını keşfettiği zaman kullandığı ‘Santa Maria’ isimli kalyon tipi geminin bir örneğini geziyoruz. Bilim Kültür Parkı içinde bulunan ve yeni açılan Masal Şatosu ve Akvaryum ile tura devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin şehrimize kazandırdığı ve içinde göleti, 350 mt’ lik yüzme parkuru, kum plajı, açık – kapalı yüzme havuzları ve kafeteryaları ile tamamlandığında tematik ve Avrupa’nın en büyük parklarından biri olacak olan “Kent Park” ı geziyor ve göl kıyısında kafelerde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Türkiye’nin ilk ve tek olan 100’ e yakın eserin sergilendiği “Balmumu Heykel Müzesini’’ geziyor ve bol bol fotoğraf çektiriyoruz. Turumuza Eskişehir’ in güneyinde yer alan Odun pazarı semtinde aslına uygun olarak yeniden yapılan “Yeni Odun pazarı Evleri” mevkiinde devam ediyoruz. İlk olarak üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi, “Çağdaş Cam Sanatları Müzesi” ni geziyoruz. Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini görüyoruz. Köprübaşı’nda kısa bir yürüyüş ile gezinti yapıyor ve devamında gezi botumuza binerek Porsuk Çayında yaklaşık 20 dk. Sürecek keyifli “Bot Turu” (ekstra) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen konuklarımız porsuk çayı üzerinde “gondol sefası” yaparken diğer konuklarımız porsuk çayı kenarında birbirinden güzel kafelerde kahve içebilirler. Osmanlının son dönemlerinde Eskişehir’ de ilk yerleşim bölgesi olan ve hala ikamet edilen, Odun pazarı Belediyesinin dış yenileme çalışmaları sonucu şehre ayrı bir güzellik katan “Eski Odun pazarı Evleri ”semtine çıkarak sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün devamında “Lületaşı Müzesi” ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı “Kurşunlu Camii ve Külliyesi”ni de görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dünyanın birkaç bölgesi harici Türkiye’ de ağırlıklı olarak sadece Eskişehir’ in çevre kırsal yerleşim bölgelerinden elde edilebilen ve işlenmesi ile Eskişehir’in önde gelen el sanatlarını oluşturan Lületaşı Atölyeleri ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik “Atlıhan Çarşısı” nda gezinti, lületaşı ve gümüş el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Eskişehir’ e kuşbakışı bakacağımız Şahin Tepesine hareket ediyoruz. Buradaki “Şelale Parkta” mükemmel şehir manzarası eşliğinde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.2 Gün: BEYPAZARI EVLERİ - İNCİRLİ CAMİİ - TAŞ MEKTEP - HIDIRLIK TEPESİ - İNÖZÜ VADİSİ

11 TEMMUZ 2021 PAZAR:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından belirlenen saatte aracımızda buluşarak Beypazarı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Beypazarı kendine has mimarisiyle dikkat çeker. İlçenin geleneksel evleri, 2 ya da 3 katlı konak tarzında yapılardır. Bu evler, bölgenin kültürel ve sosyal yaşamı hakkında da fikir verir. Örneğin evlerin birbirine yakın konumlandırılması bölge halkının da sosyal açıdan birbirine bağlı bir topluluk olduğunu gösterir. Rehberimiz eşliğinde Beypazarı’nı gezmeye başlıyoruz. Kurşunlu Camii, İncirli Camii, Taş Mektep’i gördükten sonra Hıdırlık Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, yamaçlarına oyulmuş mağaralar ve İnözü Deresi boyunca uzanan görsel zenginlik açısından etkileyici olan, İnözü Vadisi ’ne gidiyoruz. Bu güzel vadide manzarayı seyredip Beypazarı’ndan ayrılıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar sonrasında akşam saatlerinde Ayvalık’ta oluyoruz.
Başka bir TARYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 18.09.2021 16:12 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.