2 GECE 3 GÜN İZNİK & BİLECİK & KÜTAHYA Tur Programı
Kalkış Yerleri: ALİAĞA, BERGAMA, DİKİLİ, AYVALIK, EDREMİT, AKÇAY
Gezilecek Yerler: İZNİK AYASOFYA MÜZESİ, YEŞİL CAMİ, ÇİNİ ATÖLYESİ, OSMANELİ RÜSTEM PAŞA CAMİ, AYA YORGİ RUM KİLİSESİ, ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ, SÖĞÜT ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ, İNTİKAM TEPE ŞEHİTLİĞİ, BİLECİK MERKEZ, KÜTAHYA, ULU CAMİ, MACAR EVİ, GERMİYAN SOKAĞI, KÜTAHYA KALESİ
PROGRAM
1 Gün: İZNİK - AYASOFYA MÜZESİ - YEŞİL CAMİ - ÇİNİ ATÖLYESİ - OSMANELİ RÜSTEM PAŞA CAMİ - AYA YORGİ KİLİSESİ

01 AĞUSTOS PAZAR:
Gece saat 00.00 da siz değerli misafirlerimizle buluşarak Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molalar sonrasında sabah saatlerinde İznik’te oluyoruz. Turumuza Tarihi İznik surlarını görerek başlıyoruz. İznik merkezinde Hristiyanlık dini ile ilgili önemli kararların alındığı Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Burayı gezdikten sonra bir sonraki durağımız Yeşil Camii oluyor. Osmanlı Dönemi'nin ilk vezirlerinden Çandarlı Halil Hayrettin Paşa tarafından yapımına başlatılmış, ölümünden sonra oğlu Ali Paşa tamamlattırmıştır. Camide bulunan iki yazıt, bu durumu kanıtlamaktadır. Rehberimiz eşliğinde bu muhteşem eseri gördükten sonra Çini Atölyesinde alışveriş molası verip İznik turumuzu sonlandırıyoruz. Yol güzergâhımızın üzerinde bulunan Osmaneli ilçesine uğrayıp burada 1542 yılında Rüstem Paşa tarafından yaptırılan Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami ziyaretinin ardından Hagios Georgios (Aya Yorgi) Rum Kilisesi’ni görüyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp Bilecik Merkezde yer alan 4* Grand Çalı otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.2 Gün: BİLECİK - ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ - SÖĞÜT ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ - İNTİKAM TEPE ŞEHİTLİĞİ -

02 AĞUSTOS PAZARTESİ:
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bilecik turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret yerimiz Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali Türbesi olacak. Bir salon ve iki ayrı odadan ibaret olan türbede, büyük oda mihraplı bir mescit, diğer yandaki oda ise sohbet hane ve misafirhane olarak kullanılmaktaydı. Şeyh Edebali ve yakınlarının bulunduğu kısımda, tavanı kubbeli bölüm dikdörtgen biçiminde olup burada yedi büyük, dört küçük sanduka bulunmaktadır. Rehberimiz eşliğinde burayı gezdikten sonra sine vizyon ile Şeyh Edebali hakkında bir belgesel izliyoruz. Verilen serbest zaman sonrası yola çıkarak Söğüt’e ulaşıyoruz. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin Türbesi’ni geziyoruz. Söğüt’te vereceğimiz öğle yemeğinin ardından Bozüyük üzerinden İntikam tepe Şehitliği’ne uğruyoruz. İkinci İnönü Savaşı'nda şehit düşen ve gazi olan askerlerimizin anısına yapılmış olan bu şehitliği rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Bilecik merkeze hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. 3 Gün: KÜTAHYA - ULU CAMİ - MACAR EVİ - GERMİYAN SOKAĞI - ÇİNİCİLER ÇARŞISI - KÜTAHYA KALESİ

03 AĞUSTOS SALI:
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Bozüyük üzerinden Kütahya’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Yerleşim tarihi itibariyle 7 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Kütahya İli, topraklarında barındırdığı uygarlıklara ait çok zengin bir kültürel mirasın da sahibidir. Tarihin ilk dönemlerinden günümüze kadar çok çeşitli medeniyetler ve devletler hüküm sürmüştür. Ev sahipliği yaptığı bu medeniyetlerin hemen hepsinden pek çok kültürel değer günümüze miras olarak kalmıştır. Burada göreceğimiz yerler arasında Ulu Camii, Macar Evi, Germiyan Sokağı, Çiniciler Çarşısı ve Kütahya Kalesi oluyor.
Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Gece saatlerinde Ayvalık’ta oluyoruz. 


 ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 19.10.2021 06:03 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.