GAP TURU Tur Programı

 GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU 

6 Gece 7 Gün / Ayvalık Çıkışlı

 4* ve 5* OTELLERDE SABAH KAHVALTISI, AKŞAM YEMEĞİ KONAKLAMA 

“GAP’ın Büyülü Dünyasına Yolculuk”

Kalkış Yerleri: Ayvalık, Bergama, Aliağa
Gezilecek Yerler:
PROGRAM
1 Gün: Hareket 30 EKİM CUMARTESİ

Saat 16:00 civarında siz değerli misafirlerimizle buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Afyon, Konya, Adana güzergâhından Hatay’a hareket ediyoruz. 2 Gün: 31 EKİM PAZAR

Yolda verilen kısa molalarla sabah saatlerinde Dörtyol ve Belen geçidi üzerinden Hatay'a ulaşıyoruz.İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Hatay’da ziyaret noktalarımız arasında; dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi, üç semavi dininin birleştiği bir yer olarak bilinen dünyanın ilk mağara kilisesi Aziz Pier Kilisesi ardından Aziz Paul KilisesiHabib-i Neccar Camii yer alıyor. Eski Antakya Evleri arasında yaptığımız yürüyüş ardından İstanbul’daki Kapalıçarşı’nın bir benzeri olan Uzun Çarşıyı görüyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından aracımızda buluşarak Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için 5 yıldızlı Yılmazoğlu Park otelimize geçiyoruz.
(Hatay – Gaziantep 175 km)
 3 Gün: 01 KASIM PAZARTESİ

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Türkiye’nin altıncı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ise en büyük kenti olan Gaziantep; kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla muhteşem bir şehirdir. Milli mücadelede halkın gösterdiği takdire şayan hizmetlerden ötürü 1921 yılında ‘’Gazi’’ unvanını almıştır. Turumuzun başlangıcında göreceğimiz yerler arasında Zeugma Mozaik Müzesi, eski şehir bölgesi, şehrin merkezini oluşturan Antep Kalesi, tarihi hanlar ve Bakırcılar Çarşısı yer alıyor. Öğle yemeğimizi Antep’te aldıktan sonra Halfeti’ ye doğru yola çıkıyoruz.

(Gaziantep – Halfeti 100 km)

Karagül Diyarı olarak bilinen Halfeti; kendine özgü mimari yapısıyla sizleri kendine hayran bırakacaktır.  Fırat Nehri’nin kıyısında bulunan Halfeti neredeyse 3000 yıllık geçmişi ile saklı bir cennet olarak görülür. Burada teknemize (ekstra) binerek sular altında kalan minaresiyle bilinen Savaşan Köyü ve Rum Kale’yi görüyoruz. Burada göreceğimiz eşsiz manzarayı fotoğraflayıp tekne turumuzu bitiriyoruz. Aracımızda buluşarak Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. (Halfeti – Şanlıurfa 110 km) Urfa Merkezde yer alan 5 yıldızlı El-Ruha otele girişimizi yapıp belirlenen saatte lobide buluşarak geleneksel yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) sıra gecesinde alıyoruz. Konaklama otelimizdedir.
 4 Gün: 02 KASIM SALI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Peygamberler Şehri Urfa’da ilk olarak Halil-ürrahman Gölü olarak bilinen Balıklı gölü ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Göbekli tepeye gidiyoruz. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağında ziyarete açık alanları geziyor; neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’ninhikâyesini dinliyoruz. Sonrasında aracımızda buluşuyoruz ve bir sonraki durağımız bereketli toprakların ev sahibi Harran oluyor. (Göbekli tepe – Harran 60 km) Asurlulardan Romalılara birçok medeniyete ev sahipliği yapan Harran’da; dünyanın ilk üniversitesi din, astronomi, tıp, matematik ve felsefe bilimlerinin merkezi Harran Üniversitesini geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. (Harran – Mardin 225 km)
Mardinde5 yıldızlı Grand Yay Otel’e giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 5 Gün: 03 KASIM ÇARŞAMBA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mezopotamya bölgesinde, tarih boyunca pek çok medeniyet yerleşmiştir. Bir dağın tepesinde kurulmuş olan Mardin, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biridir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra burada göreceğimiz yerler; Deyrulzafaran Manastırı ve Kasımiye Medresesi oluyor. Rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra gümüş işçiliği bir kültür halini almış, telkâri sanatı ile ünlü mistik mimarisiyle meşhur olan Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. (Mardin – Midyat 110km)
Midyat’ta Mor Gabriel Manastırını gezdikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'in ne zaman kurulduğu tam olarak bilinememektedir. Şehrin jeopolitik yapısı çok eski bir yerleşim merkezi olduğu ihtimalini kuvvetlendirmektedir. Bugün bile zaman zaman bazıları mesken olarak kullanılan çok sayıdaki mağaralar, insanların çok eski çağlarda burada yerleştiklerini göstermektedir.Burada dileyen misafirlerimiz tekne turuna katılabilirler. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan tekne turumuzun ardından Diyarbakır’a devam ediyoruz. (Hasankeyf – Diyarbakır 130km) Diyarbakır merkezde bulunan 5 yıldızlı TheGreen Park otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 6 Gün: 04 KASIM PERŞEMBE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bakır memleketi, taş evlerin diyarı Diyarbakır’ı gezmeye başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Ulu Camii, Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Sülüklü Han, Deliler Hanı, Diyarbakır surları, Mardin Kapı yer alıyor. Buradaki gezimizi tamamlayıp Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Kâhta’da bizi bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Kommagene Kralının M.Ö. 62 yılında yaptırdığı pek çok yunan ve pers tanrısının taş oymalardan heykeli ile kraliyet ailesi kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüs’ü Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağını görüyoruz.  2150 metre yükseklikte olan Tanrıların Dağı, Nemrut Dağında güneşin batışını izliyoruz. Burada gün batımının tadını çıkarıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra ise Adıyaman Merkezde yer alan 4 Yıldızlı White Star Otel’e geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.7 Gün: 05 KASIM CUMA

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Kahramanmaraş’a doğru yola koyuluyoruz. (Adıyaman – Maraş 160km)
Burada milli mücadelede düşmana ilk kurşunu atan Sütçü İmam Heykeli, Bakırcılar Çarşısını görüyor, Maraş’ın meşhur dövme dondurmasını isteyen misafirlerimizle tattıktan sonra alışveriş ve öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. (Kahramanmaraş – Adana 225 km)
Adana’da Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Camiyi ziyaret ettikten sonra Tarihi Taş Köprüyü görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Mersin’e geçiyoruz. (Adana – Mersin 80 km) Konaklama ve akşam yemeği 4 yıldızlı Atlıhan Oteldedir. 8 Gün: 06 KASIM CUMARTESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızda buluşarak Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. (Mersin – Tarsus 30 km) Burada rehberimiz eşliğinde 1915 yılında Çanakkale Harekâtının kaderini değiştirmesiyle dünyanın en ünlü mayın gemisi olarak tarihe geçen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus şelalesini de görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde buradaki gezimizi tamamlayıp turumuzun son durağı olan Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Ereğli yol güzergâhı üzerinden Konya’ya geliyoruz. Buraya geliş saatimize göre Mevlana Müzesini görüyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. (ekstra) Yemeğimizi aldıktan sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşehir – Afyonkarahisar – Balıkesir yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Ayvalık’a ulaşıyoruz.

 ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
30.10.20212.099,00 TL2.700,00 TL --Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 19.10.2021 05:54 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.