Manisa Mesir Macunu Festivali Tur Programı

 MANİSA MESİR MACUNU FESTİVALİ 

 18 NİSAN CUMARTESİ – 19 NİSAN PAZAR 

Kalkış Yerleri: Ayvalık, Sarımsaklı, Edremit, Akçay, Burhaniye
Gezilecek Yerler: Manisa, Mesir Macunu Festival Katılımı, Spil Dağı, Niobe Ağlayan Kaya
PROGRAM
21 NİSAN SALI 2020

480.Manisa Mesir Macunu Festivali için Ayvalık’tan sabah saat 06:30 da belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak Bergama, Soma üzerinden yola çıkıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz bir kahvaltı molasının ardından Manisa’ya (140 km)ulaşıyoruz.

Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultan Manisa’da iken hastalanır. Hafsa Sultan’ın yaptırdığı Sultan Camii Medresesi’nin başında ilmi bilgisiyle ismi duyulan Merkez Efendi’den çare bulması istenir. İyileşen Hafsa Sultan bu macunun hastalara şifa olması için dağıtılmasını emreder. En kolay yol ise kubbeden saçılmasıdır.

Mesir Macunun yapımına büyük kazanlar’da su, şeker ve limon tuzunun kaynatılıp bal kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yapılmasıyla başlanır daha sonra bu karışım soğumaya ve dinlenmeye bırakılır. Sonrasında ‘’ Tarçın, karabiber, yenibahar, karanfil, çörekotu , hardal tohumu , anason , kişniş , zencefil , tarçın çiçeği , zerdeçal , hindistancevizi , rezene , rebabiye , sinameki , sarı halile, vanilya , darıfülfül , kakule , havlıcan , tulumba , hıyarşembe , safran , iksir , kimyon  , galangal, çam sakızı , mirsafi , meyan balı , şamlışaşlı , limon kabuğu , krem tartar , zağfiran , udül kahır , çöp çini , eskir , tiryak , ravend , tekemercini tohumu , günbalı’’  gibi bu ve benzeri bitki ve baharatları karıştırarak bir macun oluşturur.

Festivale Manisa Valiliği önünden geleneksel Mesir Macunu kortej yürüyüşü ile başlanıyor. Sultan Camii önünde yapılacak olan  Hafsa Sultan’ın  Merkez Efendi’ye Berat vermesinin Temsili Töreni  ve Geleneksel Mesir Macunu Saçım Töreni sonrası her sokakta ayrı ayrı etkinlik olan  festival alanında misafirlerimizi serbest bırakıyoruz. Beylikler döneminde yöreye hakim olan Saruhan Beyin Türbesi önünde buluşuyoruz ve aracımıza geçiyoruz.

Spil Dağı yolu başlangıcında bulunan Niobe Ağlayan Kaya’yı görerek hikayesini dinledikten sonra Tarihi Manisa Kır Kahvesi’nde mola veriyoruz. Verilen molanın ardından tekrar Ayvalık’a dönüş yoluna çıkıyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar
 • Gezi süresi Günübirliktir
 • Turumuz; Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Taryatur Group misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.
 • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Taryatur Group kesinlikle sorumlu değildir.
 • Taryatur Group, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.
 • Profesyonel Kokartlı Tur Rehberlerimiz gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.
 • Konaklamalı turlarımızda; Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Tur Esnasında ve Araçta unutulan , Kaybolan eşyalarınızdan Acentemiz sorumlu değildir..
 • Bütün fiyatlara K.D.V dâhildir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 08.03.2021 05:29 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.