ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU Tur Programı

 ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU 
"Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.

 

Kalkış Yerleri: Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Balıkesir
Gezilecek Yerler: Kilitbahir, Sarıkule, Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı, Mecidiye Tabyası, Mecidiye Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Sahil Mezarlığı Ertuğrul Koyu- Tabyası, Helles Anıtı, Anzak Koyu
PROGRAM

Çanakkale Şehitlik Turumuz için Ayvalık`tan 07.00 de hareket ediyoruz. Edremit karayolu üzerinden yaklaşık 2,5 saat sonra Çanakkale`ye geliyoruz. Buradan Eceabat Arabalı vapuru ile Gelibolu yarımadasında bulunan şehitliğe yine yaklaşık 25 dakikalık bir deniz yolculuğu sonrası varıyoruz. Birinci Dünya Savaşı`nda, 250 binden fazla şehit verdiğimiz ve en önemli zaferlerden birisi olarak tarihe altın harflerle kazınmış Çanakkale Savaşı`nın yaşandığı topraklara geldiğimizde rehberimiz eşliğinde bilgilerimizi alarak görerek, hissederek sanki yaşıyoruz.

Programımız; Kilitbahir Kalesi ardından Sarıkule, ve kalenin hemen güneyinde boğazın kenarında yer alan Namazgah Tabyaları, Balıkesir`in Havran ilçesi Çamlık Köyü doğumlu olan Kahramanımız Seyit Onbaşı`nın mermiyi kucaklayıp Ocean Gemisini dümen tertibatından vurduğu yer olan Mecidiye Tabyası ve 16 batarya askerinin şehit düştüğü Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşı`nın Heykeli`ni görüyoruz.
Öğle yemeği molası için Alçıtepe`ye gidiyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz.
Serbest zaman sonrasında Şehitler Abidesi, çıkartma sahili olarak kullanılan Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Sahil Mezarlığı Ertuğrul Koyu- Tabyası, Yahya Çavuş Anıtı - Şehitliği, Gelibolu`nun sularına gömülen bu savaşlarda ölen mezarları bilinmeyen 20.763 kişinin anısına dikilmiş olan Helles  Anıtı ve ardından Anzak Koyu`na geçiyoruz.

Anzak Koyu`nda rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra 57. Alay Şehitliği, Conkbayır`ı, Yeni Zelanda Anıtı ve ardından da Mustafa Kemal ATATÜRK`ün 18 Mayısa kadar karargah olarak kullandığı yer olan Kemalyeri ve Aynalı`yı da görüp yine Eceabat`tan feribot ile Ayvalığa dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize
Katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar
 • Gezi süresi Günübirliktir
 • Turumuz; Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Taryatur Group misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.
 • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Taryatur Group kesinlikle sorumlu değildir.
 • Taryatur Group, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.
 • Profesyonel Kokartlı Tur Rehberlerimiz gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.
 • Konaklamalı turlarımızda; Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Tur Esnasında ve Araçta unutulan , Kaybolan eşyalarınızdan Acentemiz sorumlu değildir..
 • Bütün fiyatlara K.D.V dâhildir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 18.09.2021 16:19 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.