Kapadokya Turu Tur Programı

KAPADOKYA TURU

2 GECE – 3 GÜN

 5* Suhan Cappadocia Hotel & Spa Konaklama 

Kalkış Yerleri: Ayvalık, Sarımsalı, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Akçay
Gezilecek Yerler: Ihlara Vadisi , Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Paşabağ, Dervent Vadisi, Peri Bacaları, Hacı Bektaş-İ Veli, Konya
PROGRAM
1 Gün: 27 MART CUMA – HAREKET

Kapadokya Turu’umuz için akşam saat 19.30’da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. İzmir-Uşak-Afyon yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Aksaray’a (800 km) geliyoruz.2 Gün: 28 MART CUMARTESİ – AKSARAY-IHLARA-DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-DERVENT-PAŞABAĞ

Sabah Kahvaltımızı Aksaray Ağaçlı Tesisinde aldıktan sonra profesyonel rehberimiz ile beraber Kapadokya Turu’umuza, Ihlara Vadisi ile başlıyoruz.

Doğu Roma İmparatorluğu Dönemi’nde sade bir yaşam sürmek isteyen Hıristiyan keşişlerin vadide inşaa ettikleri onlarca kiliseden en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ni üç gün boyunca bizim ile beraber olacak profesyonel rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Buradaki gezimizden sonra Narlıkuyu Krater Göl’üne hareket ediyoruz. Buradaki fotoğraf çekimlerimiz sonrasında binlerce yıl öncesinde, yerin metrelerce altına inşa edilen, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri / 85 km) ne geliyoruz. Buradaki tünelleri, erzak depolarını, kiliseleri, şarap imalathanelerini, su kuyularını gezip rehberimizin anlatımlarını dinleyerek büyüleyici ve uzun süre hafızalarımızdan silinmeyecek bilgiler öğreniyoruz.

Ardından güzel atlar diyarı ’da denilen Kapadokya’ya ( 41 km) geçiyoruz. Öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. (ekstra) Rehberimizin belirlediği saatte hareket ediyor ve Üçlü, birleşik ve tek peri bacalarının olduğu aynı zamanda bir zamanlar Hristiyan keşişlerin inzivaya çekildikleri peri bacalarına oyulmuş hücrelere ev sahipliği yapmasından dolayı Keşişler Vadisi olarak da anılan Paşabağ’a (100 km)geliyoruz.

Burada kısa yürüyüşler yaparken harika kareleri fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin ardından bölgede çıkan değerli taşları görmek için Onyx Atölyesi’ni ziyaret edip yine rehberimizden taşın yapısı ile ilgili bilgilerimizi alıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Son olarak Dervent’e ( 7 km) geçiyor Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi görüyor ardından akşam yemeğimizi alacağımız ve bu seyahatimiz boyunca konaklamamızı yapacağımız 5* Suhan Cappadocia Hotel & Spa (7 km ) otelimize geçiyoruz.

  • Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.(Tesis menü fiyatları geçerlidir.)
  • Öğle Yemeği: Öğle yemekleri ekstra olarak alınıyor.
  • Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil ve 5*Suhan Cappadocia Hotel & Spa’da alınıyor


3 Gün: 29 MART PAZAR – ÜÇGÜZELLER-HACI BEKTAŞ-İ VELİ -GÜVERCİNLİK VADİSİ

Kapadokya Turu’umuzun ikinci gününde Sabah kahvaltımızı otelimizde alıp ardından şapkalı peri bacalarının bulunduğu Kapadokya’nın simgesi Üç Güzeller - Peri Bacaları’na ( 14 km ) gidiyoruz.

Ardından Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli Türbesi’ne, Hacıbektaş ( 63 km ) İlçesi’ne gidiyoruz.

Buradaki dergah gezimiz sonrasında Kızılırmak’ın kıyısında kurulan Avanos ilçesini panoramik olarak görüyor ve 4100 Metre uzunluğunda ve Nevşehir'in en çok merak edilen noktalarından biri Güvercinlik Vadisini panoramik olarak izleyebileceğimiz seyir terasına geliyoruz. Fotoğraf için vereceğimiz serbest

Zamanımızın ardından akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklamamızı yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası ekstra Türk Gecesi düzenleniyor ve katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber hareket ediyoruz.

  • Kahvaltı: Tur ücretine dahil ve 5*Suhan Cappadocia Hotel & Spa’da alınıyor
  • Öğle Yemeği: Öğle yemekleri ekstra olarak alınıyor.
  • Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil ve 5*Suhan Cappadocia Hotel & Spa’da alınıyor
  • Türk Gecesi: Ekstra düzenleniyor.


4 Gün: 30 MART PAZARTESİ – AVANOS-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ –HALI ATÖLYESİ-KONYA

Sabah otelde alınan kahvaltımızdan sonra otelimizden çıkışımızı yapıp Avanos’a ( 1 km )  hareket ediyoruz.

Avanos’ta, Kızılırmak’tan çıkan kızıl çamurun maharetli ustaların ellerinde görkemli sanat eserlerine dönüş öyküsüne şahit olacak ve bölgeye özgü çanak-çömlek atölyesine gidiyoruz. Burada alışveriş yapma imkanınız bulunmaktadır.

Sonrasında Göreme Açıkhava Müzesi’ne ( 9 km ) hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyelerini görüyoruz. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Konya’ya ( 240 km ) hareket ediyoruz.

Konya’da Hz Mevlana’nın sandukasının da bulunduğu ney sesi eşliğinde Mevlana Müzesini geziyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizden sonra Ayvalık’a (670 km) doğru yola çıkıyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 08.03.2021 06:46 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.