Bayındır Çiçek Festivali Tur Programı

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ

GÜNÜBİRLİK
 16 NİSAN PERŞ. – 17 NİSAN CUMA – 18 NİSAN CMTS. – 19 NİSAN PAZAR  

Kalkış Yerleri: Ayvalık, Sarımsaklı, Edremit, Akçay, Dikili
Gezilecek Yerler: Tire, Ödemiş, Birgi
PROGRAM

23.Bayındır Çiçek Festivali’ne katılmak üzere sabah Saat 07.00’da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından yaklaşık üç saat sürecek(227 km) yolculuğumuz sonrası İzmir’in güzel ilçesi olan ve çiçeklerin başkenti diye anılan Bayındır’a varıyoruz.

23.Bayındır Çiçek Festivali’nde hoş kokuları ve renkleri ile görünüşleri ile görsel şölen sergileyen birbirinden güzel çiçek stantlarını geziyoruz. Buradaki stantlarda çiçeklerin dünyasındaki bilmediklerimizi ve görmediklerimizi görüyor alış veriş yapma fırsatı buluyoruz. Yine her festivalin olmazsa olmazı olan yöreye özgün yiyecek stantlarına uğramadan da geçmiyoruz. Buradaki Festival gezimiz sonrasında ise günümüzü değerlendirebilmek ve bu gün dolu dolu gezebilmek için Tire’ye (19 km)hareket ediyoruz.

İzmir’in başka güzel bir ilçesi olan Tire’de hemen hemen her evin bir Urgan İmalathanesi olduğunu ve buradaki halkın çoğunun geçiminin bu organik Urganlardan sağlandığını görüyoruz.
Arzu eden misafirlerimiz ile Tire Kent Müzesi’ni geziyor ve bu güzel beldeyi tarihi ile de tanımaya çalışıyoruz. Buradan sonra Ödemiş’e(35km) hareket ediyoruz.

05 Mayıs Cumartesi günü Turumuza katılacak olan misafirlerimizin programına ilave olarak cumartesi günleri kurulan Organik Ürünleri ve Keçeleri ile ünlü Ödemiş Pazarı’na da uğruyoruz.
Buradaki gezimizin ardından Öğle yemeği için mola verip, yörenin geleneksel köftesinin tadına bakıyoruz. Ödemiş ve çevresinde bulunan Aydınoğulları Beyliği’nin Selçuklu ve Osmanlı eserlerini görüyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Birgi’ye (11 km)hareket ediyoruz.

Tarihi yapısıyla adeta Kentsel bir Müze görünümünde olan Birgi’nin bu görünümünün bozulmaması için kentsel sit alanı ilan edildiğini belirtmek isteriz. Aynı zamanda 3000 Nüfuslu Birgi’de Hypaiapa antik kent kalıntıları da bulunmaktadır. Buradaki gezimizde arzu eden misafirlerimiz ile Aydınoğulları Beyliği’nin merkezlerinden biri olan Birgi’ deki 18.yy sonu ve 19.yy başlarında Çakıroğlu Şerif Ali Ağa tarafından yaptırılmıştır tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Mehmet Efendi Türbe ve Külliyesi’ni geziyoruz. Türbe ve Külliye’nin 1554 yılında Sultan 2. Selimin Hocası Ataullah Efendi tarafından inşa edildiğini, Taş ve tuğlalardan yapılan Medrese’nin yedi odası olduğunu ve mermer revaka açıldığını görüyoruz. Burası en son 1964, 1965 yıllarında restore edildiğini de buradaki bilgilerden öğreniyoruz. Ardından Aydınoğlu Mehmet Bey’in kendisi tarafından 1308-1312 yıllarında inşa edilen Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni geziyoruz. Kare olarak planlanmış Camii’nin dokusunda önceki medeniyetlerin izlerini de görüyoruz. Bunun yanı sıra tuğla ve kesme taşlarla döşeli olan bu Camii’nin yine tuğladan yapılmış zarif Minaresi dikkatinizi çekiyor.

Festivalde geçirdiğimiz mistik zamanlarımızı bu tarihi gezilerimiz ile pekiştirerek dolu dolu bir gün geçirip Ayvalık’a dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Bir sonraki Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere Siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

NOT: REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar
 • Gezi süresi Günübirliktir
 • Turumuz; Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Taryatur Group misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.
 • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Taryatur Group kesinlikle sorumlu değildir.
 • Taryatur Group, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.
 • Profesyonel Kokartlı Tur Rehberlerimiz gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.
 • Konaklamalı turlarımızda; Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Tur Esnasında ve Araçta unutulan , Kaybolan eşyalarınızdan Acentemiz sorumlu değildir..
 • Bütün fiyatlara K.D.V dâhildir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


İptal Şartları

FESİH VE DEVİR

TARYATUR 'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde TARYATUR, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ'ye iade eder. Kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum TARYATUR tarafından MÜŞTERİ'ye turun başlangıcına en az 1 gün varken yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve MÜŞTERİ'nin bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır. MÜŞTERİ'nin Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasına 29-21 gün varken sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %45'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını TARYATUR 'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ'nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin resmi kurumlardan alınan geçerli belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenen belgelenebilir ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ'ye 14 gün içerisinde iade edilecektir. MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti paket tur koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel TARYATUR 'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda TARYATUR, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

TARYATUR, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında TARYATUR hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile 2 iş gününde bildirerek şu 3(üç)seçimlik haktan birini kullanabilir: Bu durumda MÜŞTERİ; (1)tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönerek tüketilmeyen hizmet bedelini 14 gün içerisinde iade alma hakkına, (2)isterse TARYATUR tarafından kendisine teklif edilen (varsa) ödediği bedel ile eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ilave bedel ödemeden katılma hakkına, (3)daha düşük bedelli bir paket tur seçer ise aradaki fiyat farkının kendisine iade edilme hakkına sahiptir.

Tarya Turizm Seyahat Acentesi
Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi No 194 10400 Ayvalık – TÜRKİYE
+90 266 312 30 30


Bu çıktı 08.03.2021 06:27 tarihinde verilmiştir. Tarya Turizm Seyahat Acentesi tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.