Urla Sığacık Nazarköy Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 URLA SIĞACIK NAZARKÖY TURU 

Tur Programı

Urla Sığacık Nazarköy Turu

Ayvalık'tan sabah 07:00'de hareket ediyoruz. Şakran'da kısa bir molanın ardından, İzmir'in hiç sıkılmadığımız, tertemiz denizi, güzel kumsalları ve tarihi yerleri ile sizi eski zamanlara götüren büyülü ilçesi Urla'ya varıyoruz.

Urla, İzmir merkeze 35 km uzaklıktadır. Urla, 1330'larda, 14. yüzyılda, Türk egemenliğindeki Aydınoğulları Beyliği ile ilk kez tanıştı. Yüzyılın sonunda Osmanlı İmparatorluğu'na katılmıştır. Urla, 16. yüzyılda Manisa'da Ayşe Hafsa Sultan tarafından yaptırılan külliyenin gelirini karşılayacak altyapıya dahil edildi. Denizli Mahallesi Camii, Kamanlı Camii, Sungurlular Camii, Hacı Turan Kapan Camii ve Fatih İbrahim Bey Camii ve Hacı Turan XV Çeşmesi. ve XVI. yüzyıllarda yapılmış Türk eserleridir.

Urla gezimiz sonrasında Sığacık Koyu'na doğru yola çıkıyoruz. Sığacık’ın en önemli özelliklerinden biri, pazar günleri açık olan ve başta İzmir olmak üzere çevre ilçelerden çok sayıda turisti ağırlayan Sığacık pazarıdır. Burada eşsiz Sığacık koyunu ve Sığacık'ı gezip, fotoğraflıyoruz.

Sığacık'tan sonra ilk durağımız Kemalpaşa'daki Alaş Kazak Vadisi Kimiz Çiftliği olacak. Çiftlikte turistik ve sabit bir yer olarak kabul edildiğinden, betonarme inşa edilmiş bir "Otağ" da bulunmaktadır. (Otağ, aslen kıl veya keçeden yapılmış bir çadırdı). Tamamen Kazak Türklerinin yerel özelliklerine göre düzenlenmiştir.

Buradaki turumuzdan sonra Nazarköy'e doğru yola çıkıyoruz. Nazarköy, Kemalpaşa semtinde 1940'lardan beri cam boncuklarla geçinen eski bir köy. Diğer bir adı Boncuk Köy olan bu şirin beldeyi dolaşıp, boncuk çarşısından alışverişlerimizi yapıyoruz.

Serbest zamanın ardından bu güzel yolculuğu burada sonlandırıp ve dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde Ayvalık’a varmış oluyor ve bir başka Taryatur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Transfer
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmeti
 • Tarya Tur Otobüs İçi İkramları
 • Gezi Hizmet Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğünlerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • ​​​​Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle yabancı uyruklu misafirlere müze kart verilmez.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Urla Sığacık Nazarköy Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Turumuzda yer alan ekstra turlar yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde ve hava koşullarından kaynaklı ; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Tarya Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tarya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

  Sayıyı yazın »
  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.